Aparaty
Wysyp zimowych promocji Fujifilm - aparaty z rabatem do 1075 zł
Coraz więcej na naszym rynku książek o fotografii. Pozycja, o której dziś informujemy, jest chyba pierwszą w swoim rodzaju w Polsce - to swoisty przewodnik po świecie kolekcjonerów starej fotografii.
Zenon Harasym, autor książki Stare fotografie. Poradnik kolekcjonera, jest wieloletnim członkiem ZPAF, ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw. Kolekcjonowaniem fotografii zajmuje się od ponad 30 lat, więc z pewnością ma na ten temat wiele ciekawego do powiedzenia. Ta albumowa publikacja (Arkady znane są z dopieszczonych wydawnictw) jest bogato ilustrowana, ma twardą okładkę i liczy niemal 300 stron. Kosztuje ok. 60 zł. Recenzja na łamach Fotopolis już wkrótce.
Poniżej zamieszczamy krótką informację wydawcy i notę o autorze.
Przytłumione barwy sepii, delikatne retusze, migawki ze świata, którego już nie ma - kto uległ nostalgicznemu czarowi starych fotografii, zachwyci się tą książką.
Zastała napisana z myślą o stale powiększającym się gronie kolekcjonerów i zawiera szczegółowe omówienie technik fotograficznych, poczynając od dagerotypów aż po zdjęcia stereoskopowe, a także sposobów identyfikowania, datowania, konserwacji, przechowywania i eksponowania zdjęć.
Tekst uzupełnia unikatowy materiał ilustracyjny, zaczerpnięty ze zbiorów prywatnych oraz muzeów.
Dr inż. Zenon Harasym - kolekcjoner, artysta fotografik, pracownik naukowy Instytutu Komputerowych Systemów Automatyki i Pomiarów we Wrocławiu. Od 1978 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Swoje prace prezentował na 56 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych, m.in. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu i Muzeum Fotografii i Filmu w Zeil n. Menem (Niemcy). Jest współautorem książek {ITL|Fotografia we Wrocławiu 1945-1997 (Wrocław, 1997) oraz Wyspy szczęśliwe. Fotografia podróżnicza w drugiej połowie XIX wieku (Wrocław, 2005). Kolekcjonowaniem zabytkowych fotografii zajmuje się od ponad 30 lat. Należy do międzynarodowych klubów kolekcjonerskich (Club Daguerre - Niemcy i Photographica - Holandia), jest znawcą rynku antykwarycznego.