Quadralite Atlas 600 Pro TTL - kompaktowa głowica z akumulatorem teraz jeszcze wydajniejsza

Autor: Maciej Luśtyk

21 Luty 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Znana i lubiana polska marka prezentuje nową głowicę, którą wykorzystamy zarówno w studio jak i w plenerze. Następca modelu Atlas 600 TTL oferuje między innymi krótszy czas przeładowania i większą stabilność temperatury dostarczanego światła.

Zaprezentowana w 2016 roku lampa Quadralite Atlas 600 TTL to jedna z najbardziej uniwersalnych głowic na rynku. Jej aktualizacja, model Atlas 600 Pro TLL wprowadza szereg usprawnień, które sprawić mają, że jeszcze lepiej sprawdzi się podczas oświetlania sesji studyjnych i plenerowych.

Lampę o mocy 600 Ws (liczba przewodnia 87, 8-stopniowa regulacja mocy) wyposażono w nowo zaprojektowany palnik, który dzięki większej szklanej osłonie lepiej chroniony jest przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jej “mleczny” front przekładać ma się z kolenie na bardziej równomierne rozproszenie światła.

Szybkość i precyzja

 

Najważniejsze zmiany zaszły jednak na polu wydajności i stabilności lampy. Otrzymujemy nowy tryb priorytetu koloru, w którym lampa będzie utrzymywać stałą temperaturą błysku (5600K +/- 75K) w całym zakresie mocy. Dodatkowo możemy liczyć na znacznie krótszy czas przeładowania - poniżej 1 s w przypadku pełnej mocy błysku.

Na pokładzie znalazł się także nowy akumulator o mocy 2,6 Ah, który pozwoli na wykonanie do 370 błysków z maksymalną mocą, a także światło pilotujące LED o mocy 38 W, która pozwolić ma także na wygodną pracę w przypadku sesji plenerowych. Wśród nowości wymienić należy także nowe, wykonane w całości z metalu mocowanie statywowe, które bez problemu utrzyma lampę nawet z ciężkimi i dużymi modyfikatorami, oraz nowy rodzaj dołączanej do zestawu czaszy, która zapewnić ma szeroki strumień kontrastowego światła.

 

Oprócz tego, otrzymujemy tryb HSS (synchronizacja do 1/8000 s, najkrótszy czas błysku 1/10100 s), standardowe mocowanie typu Bowens, tryb TLL, gniazdo synchronizacji 3,5 mm, duży, czytelny ekran LCD i wygodny interfejs oraz wbudowany odbiornik radiowy systemu Navigator X, który pozwoli na zdalne sterowanie lampą i wyzwalanie błysku.

Głowica współpracuje z systemami Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus i Panasonic. Jest też względnie kompaktowa, mierząc 205 x 155 x 130 mm przy wadze 2,5 kg i pozwala również na zasilanie z sieci. W tym celu jednak konieczne będzie dokupienia opcjonalnego adaptera.

Cena i dostępność

Lampa jest już dostępna w sprzedaży w cenie 3749 zł.

Więcej informacji o lampie znajdziecie pod adresem quadralite.pl.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nanlite PavoTube II 6XR - precyzyjna tuba RGBWW w miniaturowej formie
Nanlite PavoTube II 6XR - precyzyjna tuba RGBWW w miniaturowej formie
Nanlite prezentuje kompaktowy miecz świetlny PavoTube II 6XR. To trzecia już generacja popularnej lampy LED, która jest obecna na rynku od 2019 roku. Nowa wersja oferuje jeszcze szersze...
1
Nowe przenośne panele i tła fotograficzne od Fomei
Nowe przenośne panele i tła fotograficzne od Fomei
Fomei wprowadziła do oferty trzy nowe akcesoria. Mobilny panel 150x200 cm, kompaktowa rama 75x90 cm i tła fotograficzne typu roll-up 180x200 cm zaprojektowano z myślą o wymagających fotografach,...
1
GoPro prezentuje adapter anamorficzny - filmowe efekty z kamerki sportowej
GoPro prezentuje adapter anamorficzny - filmowe efekty z kamerki sportowej
GoPro rozszerza ofertę dedykowanych akcesoriów o adapter anamorficzny. Anamorphic Lens Mod pozwoli nam uzyskać kinowe proporcje obrazu 21:9 i charakterystyczne poziome flary.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (18)