Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
„Czarownice z Salem” Arthura Millera to jedno z najważniejszych dzieł dramatycznych XX wieku, w którym proces religijny sprzed trzystu lat staje się pretekstem do dyskusji o współczesnych mechanizmach manipulacji i sprawowania władzy. Przygotowywany przez Mariusza Grzegorzka spektakl to owoc intensywnej współpracy Teatru im. S. Jaracza ze Szkołą Filmową w Łodzi, przygotowywany z okazji 70-lecia Wydziału Aktorskiego. Zobaczymy w nim zarówno wybitnych wykładowców, jak i studentów legendarnej łódzkiej uczelni.
Reżyser chciał przedstawić wyjątkową naturę postaci występujących w sztuce. Pomogła mu w tym archaiczna technika mokrego kolodionu. - Od wielu, wielu lat jestem zafascynowany tą techniką. Na zdjęciach kolodionowych wszyscy wyglądamy inaczej, jakbyśmy byli duchami. Kiedy zaczęliśmy robić „Czarownice z Salem” moim wielkim marzeniem było to, by zanim ten spektakl powstanie, kolodion odsłonił na moment jakąś inną naturę wszystkich postaci tej sztuki. - komentuje Grzegorzek.
Biorąc pod uwagę rezultaty, marzenie reżysera się spełniło. Stworzone w ten sposób portrety będzie można zobaczyć na wystawie towarzyszącej premierze spektaklu, co jest dodatkowo świetnym pomysłem na promocję wydarzenia teatralnego. Poniżej możecie zobaczyć jak powstawały zdjęcia. Technicznym wsparciem podczas powstawania sesji służył Marek Szyryk znawca specjalnych technik fotograficznych, wykładowca Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi.
Premiera odbędzie się 1 kwietnia 2017 roku, w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, przy ul. Kilińskiego 45.
Więcej informacji znajdziecie pod adresem teatr-jaracza.lodz.pl.