Akcesoria
LaCie Rugged SSD Pro5 - 5300 MB/s w zapisie, czyli najszybszy przenośny dysk SSD na rynku
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora
Co łączy Hongkong, Shanghai, Londyn, Paryż i Rzym, oprócz faktu bycia wielkimi metropoliami? Pozornie niewiele. Wszystkie te miejsca składają się jednak na spójną przestrzeń miejską wykreowaną przez fotografa Bena Thomasa w jego najnowszym projekcie „Chroma”. Różnice architektoniczne schodzą na drugi plan, by dać autorowi miejsce do pracy z kolorem, który poddany silnej obróbce na etapie postprodukcji uwydatnia piękno pozornie zwykłych miejsc. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że prace te są efektem zwykłej zabawy w Photoshopie. Projekt ten jest jednak owocem wielu miesięcy spędzonych w podróży i udoskonalaniu warsztatu.
”Dopracowanie techniki, której używam w serii Chroma zajęło mi ponad rok. Na przestrzeni lat, motywem przewodnim moich prac pozostawała przestrzeń miejska i miejsca, w których żyjemy. W swoich projektach używałem różnych technik by te miejsca zdekonstruować. W przypadku projektu Chroma, w tym celu posłużył mi kolor. Moim początkowym założeniem było przedstawienie w ten sposób architektury i miejsc charakterystycznych dla fotografowanych miast. Chciałem rozłożyć przestrzeń miejską na części pierwsze – podstawowe kolory i kształty, tworząc dwuwymiarową, ilustracyjną estetykę.” - opowiada nam autor.
Ben Thomas jest fotografem i artystą wizualnym mieszkającym w Melbourne, w Australii. Tematy jego prac oscylują wokół miast i przestrzeni, w której poruszamy się na co dzień. Seria jego prac z 2007 roku pod tytułem „Cityshrinker” była jedną z pierwszych współczesnych adaptacji techniki tilt-shift do kreatywnego fotografowania miejskich krajobrazów, co kilka lat później, głównie za sprawą filtrów oferowanych przez aplikację Instagram, stało się popularnym trendem na całym świecie. Jego prace pokazywane były na wystawach w USA, Paryżu, Berlinie, Tokio i Melbourne.
Więcej prac autora znajdziecie na stronie benthomas.net.au.