Roczne Warsztaty Fotoreportażu w Akademii Fotografii

Autor: Marcin Grabowiecki

2 Lipiec 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Rafał Milach poprowadzi Roczne Warsztaty Fotoreportażu, które rozpoczną się 9 października 2010 roku w Warszawie. Częścią multimedialną zajmie się Michał Łuczak. Dodatkową atrakcją będą gościnne wykłady czołowych polskich i zagranicznych fotografów dokumentalnych, fotoedytorów i kuratorów fotograficznych. Zapisy trwają do 31 lipca.
fot. Rafał Milach

Akademia Fotografii zaprasza na Roczne Warsztaty Fotoreportażu, których celem jest przygotowanie uczestników do pracy jako fotoreporter w mediach, agencjach fotograficznych lub jako freelancer. Warsztaty rozpoczynają sie 9 października 2010 r.

Warsztaty będą podzielone na część teoretyczną, która obejmie serię wykładów poświęconych analizie współczesnych tendencji w fotoreportażu i fotografii dokumentalnej. Część praktyczna będzie odbywać się zarówno w siedzibie Akademii Fotografii w Warszawie jak i podczas dwóch plenerowych wyjazdów. Słuchacze poznają i opanują narzędzia techniczne ułatwiające tworzenie interesujących fotoreportaży, dokumentów oraz tworzenie swojej książki fotograficznej. Nowością będzie część multimedialna, dzięki której uczestnicy zapoznają się z nowym sposobem prezentacji swoich prac i sami nauczą się tworzyć w pełni multimedialne prezentacje - fotocasty.

Roczne Warsztaty Fotoreportażu prowadzone będą przez Rafała Milacha (freelancera, laureata World Press Photo 2008, oraz Picture of the Year 2009) oraz licznych gości - fotografów dokumentalnych, fotoedytorów oraz kuratorów fotograficznych m.in.: Andrzeja Kramarza, Kubę Dąbrowskiego, Adama Pańczuka, Piotra Małeckiego, Filipa Ćwika, Adama Lacha, Annę Bedyńską, Christopha Bangert, Cedrica Gerbehaye, Marka Kowalczyka, Marka Szczepańskiego oraz Maję Kaszkur. Część multimedialna prowadzona będzie przez Michała Łuczaka - uczestnicy będą mieli okazje opanować narzędzia do tworzenia swoich własnych prezentacji multimedialnych (w programie Final cut express) pracując na własnym materiale.

Program realizowany jest w trakcie 10 zjazdów. Zajęcia odbywają się w sobotę i niedzielę, raz w miesiącu.

Aby wziąć udział w Warsztatach należy przesłać portfolio składające się z ok. 20 zdjęć (co najmniej jeden cykl fotograficzny oraz kilka pojedynczych zdjęć). Do portfolio prosimy dołączyć list motywacyjny (maksymalnie pięć zdań). Mile widziana jest znajomość języka angielskiego ze względu na gościnne wykłady, warsztaty i prezentacje prowadzone w tym języku. Na aplikacje organizatorzy czekają do końca lipca.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie Akademii Fotografii: www.akademiafotografii.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
5
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
17
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
13
Powiązane artykuły