Aparaty
Leica M11 Black Paint - nowa wersja, która pięknie się zestarzeje
Andrzej Różycki urodził się w 1942 roku w Baranowiczach, obecnej Białoruś. Studiował w Toruniu na UMK Konserwację zabytków i muzealnictwo oraz reżyserię filmową w PWSFTviT w Łodzi. Należał do grup Zero 61 oraz Warsztatu Formy Filmowej.
Jest autorem filmów o tematyce etnologicznej i antropologicznej, a także z obszaru fotografii w tym słynnego portretu Zofii Rydet Nieskończoność dalekich dróg. Podpatrzona i podsłuchana Zofia Rydet A.D. 1989. W latach sześćdziesiątych zajmował się fotografią metaforyczną i symboliczną , następnie tworzył prace medialne i konceptualne. Od połowy lat osiemdziesiątych skoncentrował się na tematyce sakralnej tworząc m.in. cykle: Koszulki Panny Marii, Moje prywatne Kalwarie, Drzewo poznania, Raj tracony, Natury frasobliwe, Moc sakralizacji itd.
Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Najważniejsza retrospektywna wystawa Chodzę swoimi drogami miała miejsce w 2004 roku w Krakowie. Prace Andrzeja Różyckiego znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz w Galerii Wymiany w Łodzi.
Spotkanie z Andrzejem Róźewiczem z cyklu Fotografia polska po 1945 roku odbędzie się w środę, 14 marca 2007 roku o godzinie 18 w sali kinowej Zachęty (wejście od ulicy Burschego, schodkami w dół). Wstęp wolny. Zapraszamy.