Akcesoria
Newell Perseo-33 - nowa strumienica z mocowaniem Bowens
Nowe technologie wprowadzone do zapisu i powielania obrazu coraz bardziej wypierają z powszechnego stosowania klasyczne techniki fotograficzne, które na naszych oczach przechodzą do szlachetnego warsztatu, dostępnego tylko właściwie przygotowanym fotografom. Techniki te, wymagające dużej wiedzy i umiejętności będą nadal stosowane i staną się domeną elity twórców. Będą tym samym coraz bardziej cenione na rynku fotografii kolekcjonerskiej.
Tylko u nas wyjątkowi specjaliści przeprowadzą z zainteresowanymi, mającymi już pewne doświadczenie w fotografii osobami, zaawansowane zajęcia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne. Dotyczyć one będą odrębnie klasycznej techniki fotografii czarno-białej, historycznych technik szlachetnych, negatywowej i diapozytywowej fotografii barwnej. Pierwszy warsztat, poświęcony technice fotografii czarno-białej, startujący już w marcu, poprowadzi Jerzy Łapiński - czynny fotografik, zarazem kolekcjoner, biegły sądowy i rzeczoznawca Ministerstwa Kultury.
Jerzy Łapiński urodził się w 1954 roku w Warszawie, Studiował poligrafię w Instytucie Poligrafii Politechniki Warszawskiej. W latach 1979 - 82 wykładał fotografię na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prowadził także wykłady z fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej i na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Fotografie Jerzego Łapińskiego znajdują się w licznych zbiorach i kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie. Od 2002 jest członkiem Związku Polskich Fotografików Przyrody. Fotografuje krajobrazy, miasta, architekturę i portrety. Specjalizuje się w fotografii czarno-białej. Wielu polskich fotografów zaufało jego umiejętnościom, powierzając swoje negatywy do powiększeń.
Zapraszamy do odwiedzenia strony artysty: www.fotolapinski.com
W programie warsztatów między innymi:
Podczas warsztatów prezentowana będzie twórczość takich artystów jak: Ansel Adams, Edward Weston, Minor White, Paul Caponigro, Eugene Adget, Cartier-Bresson i John Sexton.
Rozpoczęcie warsztatów: sobota 11 marca godzina 10
Miejsce: siedziba ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie
Dalsze zajęcia w kolejne soboty i niedziele w godz. 10 -14 aż do końca maja - w sumie 72 godziny.
Koszt uczestnictwa to 1.200 zł.
Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, adres, telefon i e-mail oraz krótki opis doświadczenia należy przesłać mailem na adres: studium@zpaf.pl do dnia 8 marca 2006, ewentualnie złożyć w biurze OW ZPAF tel. 0.22 635 86 97, 0.22 831 03 86.