Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Jeżeli nie wiecie co to histogram, albo słyszeliście to sformułowanie wiele razy i nadal nic nie rozumiecie, ten film jest zdecydowanie dla Was.
Histogram w fotografii jest pewną formą graficznej reprezentacja obrazu. W najbardziej podstawowej wersji będzie odzwierciedlał stosunek cieni, średnich tonów i świateł zarejestrowanych przez matrycę. Nie brzmi to specjalnie ciekawie. Żeby pomóc w zrozumieniu zagadnienia, Tim Shields posługuje się analogią ze świata muzyki.
Kiedy słuchamy melodii, to, co słyszymy można także oddać w reprezentacji graficznej histogramu. Tak samo jak w przypadku histogramu obrazu, będzie on podzielony na różne tony. Dla uproszczenia można określić, że będą one niskie, średnie i wysokie. Jeśli dana melodia będzie się składać tylko z jednego rodzaju tonów uznamy ją za monotonną i na dłuższą metę nie będziemy chcieli jej słuchać.
Tom nazywa to zjawisko rozpiętością tonalną utworu. I właśnie tą analogią posługuje się w swoim filmie. Wychodząc od utworu muzycznego pokazuje kilka przykładów rozkładów tonów w muzyce i na zdjęciach. Tłumaczy jak powinien wyglądać histogram, oraz w jak sposób go edytować - aby uzyskać odpowiednią rozpiętość tonów na zdjęciu (świateł i cieni). Obejrzyjcie film i posłuchajcie jego wskazówek, żeby jeszcze lepiej zrozumieć proces i łatwiej edytować swoje zdjęcia.