TIFF Academy - warsztaty dla dzieci i młodzieży

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Styczeń 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Już 17 stycznia we Wrocławiu ruszają pierwsze zajęcia fotograficzne, realizowane w ramach TIFF Academy. Bezpłatne warsztaty fotograficzne i filmowe dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat potrwają do czerwca 2014. W programie znajdują się m.in. warsztaty fotograficzne: "Cyfrowa ciemnia" oraz "Cyjanotypia", warsztaty z fotografii telefonem komórkowym czy zajęcia graficzne "Glitch art".

Projekt TIFF Academy realizowany jest przez TIFF Collective i Fundację "BLIK" - organizatorów międzynarodowego festiwalu fotograficznego TIFF Festival.

Tym razem ekipa wrocławskich teoretyków i praktyków fotografii postanowiła stworzyć projekt dla dzieci i młodzież z Wrocławia i okolic. Celem przedsięwzięcia jest m.in. artystyczna aktywizacja uczniów oraz zachęcenie ich do odkrywania nowych pasji.

W ramach TIFF Academy opracowano programy warsztatów dla każdej z grup wiekowych: licealistów, gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat.

Program TIFF Academy obejmuje m.in. warsztaty fotograficzne z cyjanotypii, zajęcia z fotografii telefonem komórkowym, warsztaty filmowe czy spacery fotograficzne po Wrocławiu.

Zajęcia będą prowadzone od stycznia do czerwca 2014 r. we dwóch wrocławskich pracowniach: PRACOWNI PANATO oraz Ośrodku Postaw Twórczych, wyposażonych w pełną infrastrukturę warsztatową, a także w miejskim plenerze.

Oprócz uczestnictwa w zajęciach praktycznych, dzieci i młodzież zdobędą również wiedzę teoretyczną na temat fotografii i tworzenia filmów. Podczas teoretycznej części warsztatów młodzi uczestnicy nauczą się wykorzystywać narzędzia, pomagające zgłębiać wiedzę na temat świata sztuki, takie jak serwis Art Project - Google Cultural Institute.

W czerwcu TIFF Academy zakończą dwa specjalne wydarzenia, a mianowicie wernisaż prac powstałych w trakcie warsztatów, który odbędzie się w Galerii TIFF Collective oraz pokaz filmów nakręconych przez młodych twórców, zaplanowany w PRACOWNI PANATO na wrocławskim Nadodrzu.

Organizatorzy podkreślają, że każdy może zapisać się na cały cykl warsztatów lub skorzystać tylko z wybranych zajęć. Ponadto, aby wziąć udział w projekcie TIFF ACADEMY nie są wymagane umiejętności fotograficzne.

W piątek (17.01) o godzinie 16.00 w PANATO przy ul. Jedności Narodowej 68A, odbędą się pierwsze warsztaty fotograficzne dla uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat z pędzla świetlnego. Jest to prosta i efektowna technika wykorzystywana w różnych dziedzinach fotografii, począwszy od amatorskiej, po reklamową i artystyczną.

Z kolei w sobotę (18.01) o godzinie 10.00 w Ośrodku Postaw Twórczych przy ul. Działkowej 15, gimnazjaliści będą się szkolić z zakresu glitch artu, czyli sztuki opierającej się na błędzie. Podczas kilkugodzinnych zajęć praktycznych, każdy z uczestników będzie mógł zapoznać się z prostymi programami komputerowymi, modyfikującymi materiał fotograficzny i za ich pomocą stworzyć własne realizację glitch.

Zapisy na warsztaty odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: tiffcollective.pl (liczba miejsc jest ograniczona).

Projekt realizowany w ramach Programu Fundacji Orange.

Więcej informacji na temat warsztatów TIFF Academy: www.tiffcollective.ploraz na Facebooku.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
O kuchnię zawodowej pracy i praktyczne porady zapytaliśmy doświadczonego fotografa Piotra Wernera. Publikujemy obszerne fragmenty jego bestsellerowego e-booka dla...
26
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Chcesz wiedzieć jak wydłużyć żywotność akumulatora i sprawić, by w każdej sytuacji zapewniał wydajną i wygodną pracę ze sprzętem? Z tego poradnika dowiesz się, jak zapewnić optymalne...
10
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Nie ważne czy są one głównym tematem, czy mniejszym elementem wizualnym w szerszej scenie. Zobacz, jak zamknąć w kadrze wartko płynące potoki, by ożywić zdjęcia górskich krajobrazów.
22
Powiązane artykuły