Spotkanie z Maćkiem Nabrdalikiem na Chłodnej 25

Autor: Marcin Grabowiecki

21 Czerwiec 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach "Warszawskich spotkań z fotografią dokumentalną" - cyklu 6 spotkań z wybitnymi polskimi fotoreporterami. Tym razem, 27 czerwca o godz. 18:00 w Klubokawiarni Chłodna 25 gościć będzie Maciek Nabrdalik.
fot. Maciek Nabrdalik

Jakie są granice moralne, czyli co wolno fotoreporterowi? Tabloidyzacja rzeczywistości powoduje ciągłą pogoń za dramatem, sensacją i skandalem, pękają kolejne granice tego co wolno pokazywać. Czy zdobywanie widza za wszelką cenę nie niszczy standardów moralnych w szerszym sensie?

Na te pytania odpowie Maciek Nabrdalik, podczas spotkania w ramach projektu "Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną", realizowanym przez Fundację na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego, działającą przy Instytucie Dziennikarstwa UW.

Maciek Nabrdalik, rocznik '80, swoją karierę rozpoczął w Stanach Zjednoczonych, gdzie fotografował dla lokalnych gazet i asystował przy sesjach fotograficznych dla światowych magazynów mody. W 2010 roku został przyjęty do VII Network. Pracował w Azji, USA i w wielu krajach Europy Zachodniej, ale najbardziej interesują go przemiany socjologiczne w Europie Wschodniej.

Kolejne "Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną" odbędą się w Klubokawiarni Chłodna 25 o godz. 18.00:

  • 5 września - Maciej Jeziorek, "Polowanie na bohaterów masowej wyobraźni"
  • 10 października - Agnieszka Rayss, "Odmieńcy, dzikusy i normalni - kim jest inny?"
  • 7 listopada - Jan Brykczyński, "Zmodyfikowane obrazy rzeczywistości"
  • 5 grudnia - Włodzimierz Krzemiński, "Czy te zdjęcia mogą kłamać"

Ponadto 2 lipca (Chłodna 25, godz. 11:00-17:00) odbędzie się Okrągły stół fotograficzny, gdzie wszyscy fotoreporterzy uczestniczący w projekcie będą czekać na portfolia fotografów amatorów.

Szczegóły: facebook.com/spotkaniazfotografia oraz fotoreportaz.org.pl.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach projektu "Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną - człowiek zanurzony w rzeczywistości".

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
5
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
17
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
13
Powiązane artykuły