Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
W książce "Za fotografię!" autorzy przedstawiają radykalny pogram nowego spojrzenia na fotografię i jej rolę we współczesnym świecie. Nie zajmują się obrazami ani tym co widać na zdjęciach. Najbardziej interesuje ich to, co zdjęcia w sobie ukrywają i co zasłaniają: technologie, ludzkie działania związane z przechowywaniem zdjęć, ich katalogowaniem, obrabianiem, niszczeniem i odtwarzaniem, a także zachowania społeczne posiadaczy sprzętu fotograficznego. Pozycja prezentuje nowe podejście do szeroko rozumianego zjawiska fotografii oraz jego wpływu na kształtowanie zjawisk społecznych i kulturowych.
Dwóch cenionych polskich socjologów - Rafał Drozdowski i Marek Krajewski - opublikowało właśnie jedną z najważniejszych książek o fotografii XXI wieku. Tezy postawione w książce "Za fotografie! W stronę radykalnego programu socjologii wizualnej" są naprawdę radykalne a styl w którym zostały wyłożone, jest pierwszorzędny - pisze Sebastian Cichocki, główny kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Rafał Drozdrowski (ur. 1961) - doktor habilitowany, profesor na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza, dyrektor Instytutu Socjologii UAM, kierownik Zakładu Socjologii Życia Codziennego w Instytucie Socjologii UAM. W latach 1991-2009 członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
Marek Krajewski (ur. 1969) - socjolog, profesor na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor licznych artykułów dotyczących kultury popularnej, konsumpcji i sztuki oraz książek: Kultury kultury popularnej (wyd. I Poznań 2003, wyd. II 2005), POPamiętane (Gdańsk 2006). Redaktor i współredaktor naukowy książek: W stronę socjologii przedmiotów (Poznań 2005), Prywatnie o publicznym. Publicznie o prywatnym (Poznań 2007)
"Za fotografię! W stronę radykalnej socjologii wizualności"
Dyskusja wokół książki Rafała Drozdowskiego i Marka Krajewskiego.
Termin: 25.01.2011, godz. 19:00
Press Club, Krakowskie Przedmieście 64, Warszawa