Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Album "Cykliści" wydany został przez Ośrodek KARTA i Dom Spotkań z Historią. Prezentuje on zdjęcia pochodzące w większości z kolekcji Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów. Książka podzielona jest na trzy rozdziały: "Pasjonaci", "Profesjonaliści" i "Warszawskie Towarzystwo Cyklistów". Przedstawiono mistrzów, m.in. Karolinę Kocięcką, Wacława Kłopotowskiego - torowego i motocyklowego mistrza Warszawy, Feliksa Rawskiego - Mistrza Jazdy Królestwa Polskiego, Mieczysława Barańskiego, Ludwika Turowskiego - olimpijczyka z Amsterdamu z 1928 roku i sympatyków sportu rowerowego: Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza i Kazimierza Nowaka, polskiego podróżnika, który w latach 1931-39 samotnie przemierzył Afrykę z północy na południe i z powrotem, pokonując setki kilometrów na rowerze. Prezentujemy tor wyścigowy na Dynasach, scenki z wyścigów, wycieczek, dużą ilość rysunków z przedwojennych periodyków sportowych, które wzbogacają opowieść i dodają jej lekkości.
Książka zawiera informacje o początkach sportów rowerowych, ilustrowane opowieści o oryginalnych wynalazkach związanych z konstrukcją pojazdu na dwu kołach np. o rowerze-łyżwie, rowerowym wozie strażackim, trycyklu-drukarzu czy welocypedzie wodnym oraz o dziwnej dyscyplinie motorowo-rowerowej i cyklistycznych przygodach Marii Skłodowskiej.
Album "Cykliści" inauguruje serię "Historie obrazkowe".
Spotkanie promocyjne odbędzie się 10 grudnia o godz. 18:00 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie (ul. Karowa 20). O albumie i o historii środowisk rowerowych będą mówić: Stanisław Baltazar Brukalski (Stowarzyszenie Żoliborzan), Robert Gawkowski (Muzeum UW), Wojciech Kaszuba (Masa Krytyczna), Mirosław Sobek (WTC) i Dominik Szmajda (Afryka Nowaka). W programie projekcja kroniki z 1951 roku poświęconej wyścigowi listonoszy.
Cykliści
oprawa miękka i twarda
format: 150 x 165 mm
192 strony
Wydawcy: Ośrodek KARTA, Dom Spotkań z Historią
Partner: Warszawskie Towarzystwo Cyklistów