Aparaty
Pixless - 0,03 megapiksela fotograficznej frajdy
Celem warsztatów jest praktyczne opanowanie podstaw pozwalających na fotografowanie dowolnych tematów sportowych. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się ze sprzętem i technikami potrzebnymi w fotografii sportowej, pozwalającymi na robienie dobrych zdjęć nawet w trudnych warunkach. Prowadzący podzielą się wiedzą i doświadczeniem związanymi nie tylko z fotografowaniem różnych dyscyplin - od piłki nożnej po sporty niszowe - ale także przedstawią dokumentację najważniejszych wydarzeń, jak Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata i Europy.
Najważniejszym elementem kursu będą jednak zajęcia praktyczne pod okiem wykładowców, które odbędą się podczas konkursu łyżwiarstwa figurowego oraz w czasie turnieju tenisa stołowego. Uczestnicy zajęć będą mieli wyjątkową okazję uchwycenia emocji, takich jak radość z wygranej, smutek po porażce czy skupienie podczas startu. Prowadzący nauczą także, jak robić zdjęcia "na długich czasach", czyli tzw. impresje sportowe oraz jak radzić sobie z trudnymi warunkami oświetleniowymi. Zawody będą także okazją do ćwiczenia dobrej organizacji pracy i podzielności uwagi, ponieważ wiele pojedynków rozgrywa się w jednym czasie. Zdjęcia wykonane podczas zawodów zostaną poddane indywidualnej konsultacji, a najlepsze z nich zostaną wydrukowane.
Więcej informacji na stronie Akademii Nikona - Warsztaty fotografii sportowej.
Informacje o prowadzących:
Adam Nurkiewicz - twórca działu fotograficznego "Przeglądu Sportowego", pracujący od 2005 roku jako wolny strzelec; prowadzi Agencję Fotografii Sportowej Mediasport, która prezentuje zdjęcia zarówno z Polski, jak i ze światowych aren sportowych. Współtworzył Klub Fotografii Prasowej. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy, Międzynarodowego Klubu Dziennikarzy Sportowych. Z zamiłowania jest kolarzem turystą.
Przemek Wierzchowski - od 1983 r. pracuje jako fotoreporter dla różnych tytułów prasowych i agencji fotograficznych (m.in. PAP, Fotorzepa, Mediasport); jego ulubione dziedziny to fotografia sportowa i społeczna. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Międzynarodowego Klubu Dziennikarzy Sportowych oraz do Związku Polskich Artystów Fotografików.
Adam Nurkiewicz i Przemek Wierzchowski fotografowali razem największe wydarzenia sportowe ostatnich lat.