Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Program warsztatów zawiera elementy wiedzy czysto warsztatowej (zdjęcie plenerowe, dzienne i nocne, cyfrowa obróbka w Photoshopie) jak i wiedzy teoretycznej z zakresu kompozycji i estetyki na przykładach zdjęć z historii fotografii i sztuki współczesnej.
Podczas zajęć - łączących teorię z praktyką - słuchacze opanowują umiejętności pomagające w świadomym dobieraniu kompozycji, budowaniu spójnych formalnie cykli fotograficznych. Zdobycie wiedzy technicznej dotyczącej doboru odpowiednich obiektywów, pomiaru światła, czasu naświetlania, głębi ostrości będzie podstawą do twórczej pracy nad kompozycją i formą architektonicznego projektu fotograficznego. Wybór miejsca (architektura współczesna i zabytkowa) oraz postprodukcja pozwolą na zrealizowanie serii zdjęć z życia miasta.
Autorski program Warsztatów Fotografii Architektury prowadzi wykładowca Akademii Fotografii - Maciej Stępiński, artysta, fotograf, autor filmów i instalacji, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz École Nationale Supérieure de la Photographie w Arles, we Francji.
Tematy spotkań:
Technika a technologia (teoria i praktyka)
Fotografia architektury i krajobraz miejski (teoria i praktyka)
Zdjęcia plenerowe (praktyka)
Spotkania odbywają się w sobotę i niedzielę od 9:00 do 17:00. Warsztaty obejmują 16 godzin. Absolwenci otrzymują Certyfikat ukończenia Warsztatów Fotografii Architektury Akademii Fotografii.
Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych i rozmów kwalifikacyjnych, według kolejności zgłoszeń. Ilość miejsc, ze względu na wysoki poziom i komfort prowadzonych zajęć, jest ściśle ograniczona. Opłata za warsztaty wynosi 760 zł.
Informacje i zapisy w sekretariacie: Warszawa, ul. Marszałkowska 3/5; od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00 oraz pod numerem telefonu: (22) 629-09-20, 0-601-381-101.
Zapisy trwają do 3 września 2010.