Richard Falco na portalu szerokikadr.pl

Autor: Marcin Grabowiecki

5 Sierpień 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Od kilku dni na portalu szerokikadr.pl obejrzeć można wywiad z Richardem Falco - cenionym fotografem amerykańskim. Falco, jako fotograf miesiąca, opowiada, jak wygląda praca fotoreportera oraz zdradza tajniki dzisiejszego rynku profesjonalnej fotografii.
Two Indias, fot. Richard Falco

Wywiad z Richardem Falco w formie wideo oraz zdjęcia fotografa można odnaleźć w sekcji "Inspiracje". Rozmowa z Richardem Falco jest już 23 wywiadem z wybitnym fotografem na portalu edukacyjnym Nikon Polska - www.szerokikadr.pl.

Richard Falco jest także autorem sierpniowego zadania konkursowego pod tytułem "Opowiedz mi poprzez zdjęcie kim jesteś". Praca, która zdaniem fotografa w najciekawszy sposób ukaże kulturę i świat osoby biorącej udział w konkursie, zostanie nagrodzona aparatem COOLPIX S3000. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 sierpnia 2010.

Jest to pierwszy wywiad z zagranicznym fotografem zamieszczony na portalu. Do tej pory w dziale "Inspiracje" można było obejrzeć rozmowy z najbardziej znanymi polskimi fotografami m.in. Tomaszem Tomaszewskim, Łukaszem Trzcińskim, Chrisem Niedenthalem, Wojtkiem Wieteską, Tomkiem Sikorą czy Arkiem Kempką. W lipcu o swojej twórczości opowiadał Filip Springer.

Richard Falco jest amerykańskim fotografem z włoskimi korzeniami. Od 1977 roku mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Z aparatem objechał świat, podróżując po Azji, Afryce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jego zdjęcia ukazywały się w największych tytułach amerykańskiej prasy, m.in.: Life, Newsweek, Time, Business Week, New York Times, National Geographic, People, Geo, New York Magazine, Stern, U.S. News & World Report. Richard jest także autorem dwóch albumów: To Bear Witness - September 11 oraz Medics: A Documentation of Paramedics in the Harlem Community. Laureat nagród przyznawanych przez Stowarzyszenie Projektantów Prasowych (The Society of Publication Designers). Jego prace były wystawiane w Nowym Jorku, Waszyngtonie i Tokio. Fotograf od ponad 20 lat zajmuje się z zaangażowaniem także edukacją. Wykładał w wielu szkołach oraz instytucjach, takich jak: New School for Social Research, School of Visual Arts, The Center for the Arts at the State University of New York, Sacred Heart University, Santa Fe Photographic Workshops.

Falco specjalizuje się w fotografii korporacyjnej - realizował projekty m.in dla: American Express, Bayer, Chase Manhattan Bank, Citibank, General Electric, Hewlett Packard, IBM, Intel, Lockheed Martin, Lucent Technologies, MCI, Pfizer, Prudential Securities, Siemens Corporation, Światową Organizacją Zdrowia i Yale University. Richard pełni także funkcję prezesa nowojorskiej organizacji Vision Project (www.visionproject.org), zaangażowanej w działalność promującą edukacyjną rolę fotografii. Dzięki prowadzonym dokumentalnym projektom fotograficznym Vision Project realizuje warsztaty szkolne oraz akademickie uświadamiające o wielu kwestiach społecznych, kulturowych i historycznych.

Więcej o fotografie: www.falcophotography.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
5
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
17
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
13