Pierwsze zdjęcia z modelu Canon PowerShot A570 IS

Korzystając z okazji podczas polskiej premiery nowych aparatów firmy Canon wykonaliśmy kilka zdjęć zaprezentowanym dzisiaj modelem PowerShot A570 IS. Zwróciliśmy szczególną uwagę na pracę systemu detekcji twarzy i system optycznej stabilizacji obrazu.

Autor: Michał Sułkiewicz

22 Luty 2007
Artykuł na: 2-3 minuty

Zaprezentowany dzisiaj Canon PowerShot A570 IS to typowy przykład uniwersalnego aparatu kompaktowego. Przypadnie on do gustu zarówno osobie fotografującej okazjonalnie, jak i początkującemu entuzjaście fotografii, którego jeszcze nie stać na zakup lustrzanki cyfrowej. Taki uniwersalizm stawia przed aparatem duże wymagania.

Zdjęcia w pełnej rozdzielczości można ściągnąć po kliknięciu ilustracji poniżej.

Powyższe zdjęcie ilustruje skuteczność optycznej stabilizacji obrazu. Jak widać możliwe jest wykonanie nieporuszonego zdjęcia z ręki nawet przy czasie 1/8 s.

Jedną z nowych funkcji zaprezentowanych w modelu PowerShot A570 IS jest połączenie systemu detekcji twarzy z ekspozycją przy użyciu wbudowanej lampy błyskowej. Ma to zapobiegać wypaleniu zdjęcia w miejscach, gdzie system wykryje obecność twarzy. Powyższe zdjęcie pokazuje, że system działa skutecznie. Zdjęcie hostessy jest prawidłowo naświetlone, daje się jednak zauważyć, że system redukcji czerwonych oczu nie poradził sobie dostatecznie dobrze.

Wśród zalet nowego procesora DIGIC III Canon wymienia skuteczne odszumianie umożliwiające wykorzystanie w aparatach kompaktowych ekwiwalentu czułości do ISO 1600, co jest bardzo wysoką wartością zważywszy na wielkość zastosowanych matryc. Analizując powyższe zdjęcia można zauważyć, że przy ISO 1600 szum jest zauważalny - obraz nie traci jednak szczegółów i zdjęć jest czytelne. Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy zdjęcia w najwyższej rozdzielczości zadowolą przeciętnego użytkownika. Dużo zależy od osobistej wrażliwości na szumy.

Postaramy się wkrótce na stronach Fotopolis.pl opublikować pełny test PowerShota A570 IS, który szerzej odpowie, jakie są możliwości tego aparatu.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
49
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
28
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
37
Powiązane artykuły