Case Logic Kontrast PRO DSLR - Funkcjonalność i pojemność

Model Kontrast PRO DSLR to najbardziej zaawansowany plecak w całej rodzinie Case Logic. Jednak czy to wystarczy, by zająć istotne miejsce na i tak już zapełnionym rynku plecaków fotograficznych?

Autor: Michał Chrzanowski

3 Wrzesień 2016
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Największa zaletą testowanego plecaka jest jego pakowność – i nie mamy tu na myśli tylko i wyłącznie głównej komory. Producent pomyślał o szeregu funkcjonalnych rozwiązań i wyposażył model Kontrast w liczne kieszenie i schowki, które pomieszczą naprawdę sporo akcesoriów.

Najbardziej pojemną spośród zewnętrznych kieszeni jest ta umieszczona na froncie plecaka. W naszym przypadku świetnie sprawdziła się jako schowek na najczęściej używane rzeczy. Jest na tyle pojemna, że bez większego trudu pomieści na przykład średniej wielkości notes, długopisy, portfel, telefon i klucze. Niemniej jednak może być także wykorzystana jako główne miejsce, w którym będziemy trzymać różnego rodzaju akcesoria. A to dlatego, że wewnątrz niej znajduje się organizer na mniejsze przybory: dwie szerokie i dosyć płytkie kieszonki (z czego jedna zasuwana na zamek) oraz dwa wąskie i nieco głębsze przedziały. Tak więc swobodnie możemy do niego schować nośniki pamięci, czytnik kart, ładowarki itp.  

Z kolei od strony pleców znajdziemy specjalną i wzmocnioną kieszeń zaprojektowaną z myślą o urządzeniach mobilnych. Do środka włożymy laptopa o rozmiarze nawet 15”. Co więcej, znalazła się także dodatkowa przegroda na 10” tablet, co nie często się zdarza. Do tego mamy jeszcze miejsce na ładowarkę i kable. Jednym słowem wszystko to czego potrzeba do zdalnej pracy.

Ostatnią z zewnętrznych i zamykanych kieszeni znajdziemy na samej górze plecaka. Nie jest ona może zbyt wielka, ale bez problemu pomieści drobne akcesoria. Poza tym będziemy mieć do nich szybki dostęp.

Nie mogło także zabraknąć bocznych i elastycznych kieszeni. Są one bardzo przydatne i możemy je wykorzystać do przenoszenia, na przykład butelek z wodą, niewielkiego statywu czy  dodatkowego sprzętu, który będziemy chcieli mieć w zasięgu ręki. Jest to więc wygodne i często wykorzystywane rozwiązanie w tego typu plecakach.

Testowany model zapewnia jeszcze dwie zamykane kieszonki, które znajdują się po wewnętrznej stronie klapy głównej. Rewelacyjnie sprawdzają się, jako miejsce służące do bezpiecznego przechowywania dokumentów.

Kontrast PRO DSLR został wręcz stworzony do przenoszenia dużej ilości sprzętu, który będzie dobrze zabezpieczony. Wnętrze plecaka zostało wyłożone jaskrawozielonym materiałem, który nie tylko zapobiega uszkodzeniom i porysowaniom, lecz także lepiej eksponuje z reguły czarny sprzęt fotograficzny.

Ponadto, producent dołączył mnóstwo przegródek, które charakteryzują się tym, że rzepy umieszczone na separatorach można zagiąć do środka. Dzięki temu z łatwością przesuniemy przegródki i dostosujemy wnętrze plecaka do własnych potrzeb. Zastosowane rozwiązanie sprawia, że jesteśmy w stanie dokładniej wyznaczyć miejsce przeznaczone na aparaty, obiektywy lub akcesoria, co również skutkuje dodatkowym bezpieczeństwem podczas transportu.

Jest też pewna rzecz, którą niektórzy mogą uznać za wadę. Mianowicie plecak nie został wyposażony w wyjmowany wkład. Separatory są więc bezpośrednio doczepiane do ścian plecaka, dzięki czemu zyskujemy nieco więcej wewnętrznej przestrzeni. Niemniej jednak brak osobnego insertu skutkuje tym, że trudno nam będzie szybko przekształcić model Kontrast w plecak służący do codziennego użytku – każdą z przegródek będzie trzeba osobno odpiąć, co zajmuje sporo czasu. Zdecydowanie lepiej sprawdza się więc wkład, który możemy przekładać z wcześniej zaplanowaną konfiguracją.

To ile sprzętu zmieściło się we wnętrzu plecaka przerosło nasze oczekiwania. Na stronie producenta możemy znaleźć informacją mówiącą o tym, że do wnętrza włożymy profesjonalną lustrzankę z podpiętym zoomem 70-200 f/2.8, a także 8 dodatkowych obiektywów lub lamp błyskowych oraz liczne akcesoria – o sporych urządzeniach mobilnych nie wspominając. Jednak po odpowiedniej reorganizacji wewnętrznej komory schowamy znacznie więcej sprzętu, co widać poniżej.

Spis treści
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Travel Backpack 45L Coyote - test plecaka dla podróżnika
Peak Design Travel Backpack 45L Coyote - test plecaka dla podróżnika
Travel Backpack Coyote to nowy wariant popularnego plecaka dla twórców w podróży. Zmienił się kolor, ale też materiał, z którego został wykonany. Podczas dwumiesięcznej podróży sprawdziłem, czy...
38
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Najnowsze kolorymetry Calibrite wyznaczają współczesny standard kalibracji i profilowania wyświetlaczy. Przyjrzeliśmy się, jak działa flagowy Display Plus HL. Oto nasze wnioski.
20
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Konwencjonalne dyski przenośne nie mają dziś łatwo. Szybkie jak błyskawica i niesamowicie małe pamięci Flash skradły całą uwagę branży kreatywnej spychając technologię HDD głęboko w cień. Czy...
27