Akcesoria
Black November w Next77 - promocje na sprzęt foto-wideo przez cały miesiąc
W Galerii Wysokich Napięć SWPS zostaną pokazane prace liderów polskiego ruchu fotograficznego począwszy od przełomu lat 70/80. Wszyscy czterej autorzy zdjęć byli związani ze środowiskiem regionalnego tygodnika społeczno-politycznego lat 80. - "Wprost". Wystawa to przekrojowy obraz polskiego społeczeństwa w znaczącym historycznie okresie. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 7 stycznia o godz. 18.00. Ekspozycja będzie czynna codziennie od godz. 10.00 do 18.00 do 31 stycznia. Wstęp wolny.
Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.swps.pl.
Mariusz Stachowiak. Rzadki typ dokumentalisty, który temat podnosił z ulicy jak kromkę chleba. Ogromny talent w zakresie fotografii społecznej, wyraziciel pokolenia, pozbawionego nadziei na lepszy świat; obalający schematy, skrajnie zaangażowany indywidualista, również jako fotograf teatralny.
Janusz Nowacki. Fotograf dźwięku i ciszy; mistrz diaporamy, autor hasła: "fotografię usłyszeć, muzykę zobaczyć". Dokumentalista i wybitny pejzażysta został też już w l. 70. nazwany "misjonarzem fotografii", by w l. 90. okazać się jednym z najważniejszych inicjatorów i twórców lobby fotograficznego w nowym, wolnorynkowym systemie Polski.
Maciej Kuszela. Dokumentalista l. 80., pejzażysta i wybitny portrecista. W kontakcie z człowiekiem wydobywa z niego sedno osobowości, w pracy nad pejzażem zabawia się preparowaniem tajemnicy, jako dokumentalista - niepoprawny kpiarz.
Mariusz Forecki. Wielka osobowość reportażu subiektywnego i eseju społecznego. Jego surrealistyczne skojarzenia o humorystycznym wydźwięku wyznaczają nową drogę fotografii humanistycznej.
DoNosy - Polska 1980-89 oczami czołówki poznańskich dokumentalistów
Wernisaż: 7.01.2010
Termin: 8-31.01.2010
Galeria Wysokich Napięć
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
ul. Chodakowska 19/31
Warszawa