Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Stara Galeria ZPAF zaprasza na zbiorową wystawę Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Artystów Fotografików – „Ciekawe czasy". Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 15 stycznia o godz. 19.
„Obyś żył w ciekawych czasach" – to znane, chińskie przekleństwo, które dzisiaj materializuje się w formie wszelakich negatywnych zjawisk, które nas otaczają. W tym kontekście potrzeba twórczego wyrażania emocji przez artystów staje się silniejsza.
Wystawa jest spojrzeniem osiemnastu uznanych, krakowskich fotografików na temat aktualnych około-covidowych i społecznych wydarzeń. Jest osobistą refleksją artystów na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość. Czy różnorodność jednostkowych spojrzeń może przybrać formę spójnej narracji?
fot. Gregory Michenaud
Wśród prezentowanych na wystawie cykli prac możemy wyłonić kilka zasadniczych tematów. Łączą się one w opowieść o człowieku poszukującym nieokreślonego novum, a także stanowią komentarz do bieżących wydarzeń – społecznych, politycznych, religijnych. Nie brakuje także projektów konceptualnych oraz fotografii naznaczonych symbolizmem. Cechą wyróżniającą większość prac jest brak dosłowności. Umiejętne posługiwanie się przez autorów cytatem daje widzom możliwość reinterpretacji przedstawionych motywów. Mnogość sposobów widzenia rozszerza się na odbiorcę.
fot. Wojciech Kobylański
Na wystawie „Ciekawe czasy” swoje prace zaprezentują: Anita Andrzejewska, Beata Długosz, Danuta Węgiel, Marek Gardulski, Stanisław Jawor, Henryk Tomasz Kaiser, Wojciech Kobylański, Przemek Krzakiewicz, Wiktor Kubica, Marcin Limanowski, Grégory Michenaud, Wacław Nowacki, Andrzej Pilichowski-Ragno, Maciej Plewiński, Wojciech Plewiński, Konrad Pollesch, Jacek Maria Stokłosa i Grzegorz Zygier.
fot. Przemek Krzakiewicz
Wernisaż wystawy „Ciekawe czasy” odbędzie się w sobotę, 15 stycznia 2022 roku o godz. 19:00 w Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie.
Zdjęcia będzie można oglądać do 18 lutego.
Więcej informacji znajdziecie na stronie zpaf.pl.
(fot. okładkowa: Anita Andrzejewska)