Pokaż swoje prace najlepszym specjalistom z branży. Fotofestiwal i MFK zapraszają na pierwszy wspólny przegląd portfolio

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Photo-Match to świeża formuła przeglądów portfolio. W tym roku, dzięki współpracy dwóch największych polskich festiwali uczestnicy będą mieli do wyboru aż 20 recenzentów. Zdjęcia dwóch najlepszych autorów zostaną zaprezentowane na kolejnej edycji Fotofestiwalu Miesiąca Fotografii w Krakowie.

„Photo Match to nowe spojrzenie na tradycyjną formułę przeglądów portfolio – zapraszamy na serię spotkań networkingowych oraz prezentacji publicznych i przyznajemy równy status recenzentom i artystom. Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zaproszonych zostanie dwudziestu recenzentów i dwudziestu autorów. Będzie to edycja wyjątkowa, bo zorganizowana wspólnie przez Fotofestiwal i Miesiąc Fotografii w Krakowie.” - zapowiadają organizatorzy.

Na czym polega Photo-Match?

Idea Photo Match zakłada spotkania fotografów z recenzentami - kuratorami, edytorami, właścicielami galerii, poprzedzone prezentacjami, pozwalającymi twórcom na wybranie interesujących ich osób do rozmowy o własnym portfolio. W tym roku całe wydarzenie będzie odbywać się online i zostało podzielone na 3 etapy.

Przegląd prezentacji (3-6 sierpnia 2020)

Ze względu na wyjątkowy charakter tegorocznej edycji online, organizatorzy postanowili poświęcić więcej czasu na dokładny przegląd prezentacji nadesłanych przez artystów i ekspertów. W trakcie tych czterech dni zakwalifikowani uczestnicy oraz recenzenci będą mieli okazję do zapoznania się z krótkimi prezentacjami autorstwa wszystkich uczestników konkursu, w których przedstawią oni swoje najlepsze projekty.

Pierwsza sesja: Matching  (7 sierpnia, 11:00-13:00)

W trakcie tego etapu artyści i recenzenci otrzymają dostęp do systemu online umożliwiającego matchowanie i zarezerwowanie dwóch spotkań z wybranymi osobami. Oznacza to, że w trakcie popołudniowej sesji każdy z uczestników konkursu odbędzie 4 spotkania.

Druga sesja: Spotkania online (7 sierpnia 14:00-16:00)

Druga sesja poświęcona jest serii prywatnych spotkań odbywających się w oparciu o harmonogram wygenerowany przez system rezerwacji online. Każdy artysta i recenzent weźmie udział w maksymalnie czterech spotkaniach, w tym dwóch zarezerwowanych osobiście. Na zakończenie przeglądu PHOTO MATCH zorganizowana zostanie otwarta sesja - nieformalne spotkanie wszystkich uczestników, będące okazją do przeprowadzenia luźnych rozmów z wcześniej niedostępnymi osobami.

Jak aplikować?

Zgłoszenie do udziału w przeglądzie portfolio jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział, należy do 30 czerwca 2020 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać 10 fotografii składających się na projekt, który będzie prezentowany podczas przeglądu. Zdjęcia należy wysłać na adres portfolio@fotofetiwal.com opisując maila tytułem wg wzoru „Photo Match Zgłoszenie - Imię i Nazwisko”. Zdjęcia w formacie JPEG lub PNG powinny mięć wielkości min. 1920 px na długim boku, a ich łączny rozmiar nie powinien przekraczać 5 MB.

Do przeglądu zostanie zakwalifikowanych 20 autorów. Dwójka najlepszych będzie miała okazje zaprezentować swoje prace na przyszłorocznej edycji Fotofestiwalu i Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Recenzenci

Poniższa lista recenzentów obejmuje redaktorów czasopism, edytorów, wydawców książek, dyrektorów festiwali fotograficznych, kuratorów muzealnych, właścicieli galerii, niezależnych konsultantów artystycznych:

  • Franek Ammer, Fotofestiwal
  • Alex Bocchetto, Akina Books
  • Shannon Ghannam, Magnum Photos
  • Angel Luis Gonzalez, PhotoIreland
  • Joanna Gorlach, Miesiąc Fotografii w Krakowie
  • Karol Grygoruk, Rats Agency
  • Virgilio Ferreira, Porto Biennial
  • Michael Itkoff, Daylight Books
  • Kasia Kubicka, niezależna edytorka
  • Pablo Berástegui Lozano, Salut Au Monde
  • Amie Norris, ACN Studio
  • Marina Paulenka, niezależna kuratorka
  • Liza Premiyak, Calvert Journal
  • Tereza Rudolf, Fotograf Festival
  • Aaron Schuman, niezależny kurator, edukator
  • Enrico Stefanelli, Photolux Lucca
  • Ben Weaver, The Wire, Here Press
  • Lars Willumeit, niezależny kurator
  • Istvan Virágvölgyi, Capa Center
  • Salvatore Vitale, YET magazine

Więcej informacji o przeglądzie portfolio znajdziecie pod adresem fotofestiwal.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)