Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Krakowskie Muzeum Historii Fotografii zaprasza na serię spotkań online, podczas których będziemy mogli zajrzeć za kulisy pracy muzeum. Pierwsze z nich już we wtorek, 16 czerwca.
Od kilku lat nasze Muzeum przechodzi dynamiczne zmiany a już w tym roku (jesienią!) otworzymy po gruntownym remoncie i rozbudowie oddział przy ul. Józefitów 16. W MuFo Józefitów zaprosimy naszych odbiorców do nowocześnie wyposażonych magazynów w tym magazynów studyjnych oraz pracowni. Ale zanim to nastąpi chcemy się spotkać online - komentują inicjatywę organizatorzy.
Jak na razie zaplanowano dwa spotkania z serii „Muzeum - jak to działa?”. Pierwsze z nich poświęcone będzie życiu muzealiów i poprowadzi je Pełnomocnik Dyrektora MuFo ds. Zarządzania Zbiorami - dr Janusz Czop.
Życie muzealiów zależy od wielu czynników, ale bez wątpienia najważniejszym z nich są ludzie, a dokładnie pracownicy muzeów. To oni podejmują decyzje w temacie bezpieczeństwa i ochrony muzealnych zbiorów. Na nich też spada największa odpowiedzialność za powierzone im dziedzictwo, gdyż to właśnie oni decydują jak długo będą trwały muzealia. Aby takie decyzje podejmować w pełni odpowiedzialnie i w ich efekcie rzeczywiście wydłużać życie muzealiów, konieczna jest zarówno świadomość zagadnienia jak i profesjonalna wiedza, które najkrócej mówiąc zawierają się w terminie „konserwacja muzealna”.
Pierwsza część webinaru poświęcona będzie historii konserwacji muzealnej, przedstawione zostaną jej charakterystyczne cechy i współczesne definicje. Zaprezentowane również zostanie, na przykładzie Muzeum Fotografii w Krakowie, jak konserwacja muzealna realizowana jest w praktyce.
Konserwator dzieł sztuki, wieloletni pracownik muzealny. Pomysłodawca i organizator Laboratorium Analiz i Nieniszczących Badań Obiektów Zabytkowych LANBOZ w MNK - największego w Polsce muzealnego naukowo-badawczego laboratorium wspierającego ochronę dziedzictwa.
Specjalizuje się w konserwacji muzealnej i zarządzaniu zbiorami jako działalności opartej o interdyscyplinarną współpracę między specjalistami różnych dziedzin. Od 2019 roku pracuje w Muzeum Fotografii w Krakowie na stanowisku Pełnomocnika Dyrektora ds. zarządzania zbiorami oraz wypełnia zadanie Pełnomocnika Dyrektora NIMOZ ds. Centralnego Magazyn Zbiorów Muzealnych.
Pierwsze spotkanie z serii odbędzie się we wtorek, 16 czerwca 2020 roku, o godz. 12:00 na stronie Skillspace.pl. Twórcy oferują możliwość zapisania się do specjalnego formularza, który przypomni nam o wydarzeniu.
Kolejny webinar odbędzie się 30 czerwca, a poprowadzi go kurator i historyk sztuki Marek Janczyk.
Więcej informacji znajdziecie pod adresem skillspace.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.