Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Gościem kolejnego spotkania 10. edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami będzie Karol Hordziej, który opowie o wizycie w archiwum, czyli o emocjach odkrywania fotografii na nowo. Spotkanie już dziś o 18:00 w Warszawie.
Wszyscy Jesteśmy Fotografami to niezwykle popularny cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach cyklu spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Wydarzenia są zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.
Gościem kolejnego spotkania w ramach 10. edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami będzie Karol Hordziej - kurator, menadżer kultury, wykładowca. Aktualnie zaangażowany w długofalowe projekty digitalizacji, opracowania i upowszechniania prac z archiwów artystów. - Opowiem o fascynujących zdjęciach Zofii Rydet z lat poprzedzających powstanie Zapisu socjologicznego. Opowiem o tym, co można dostrzec w tych zdjęciach dziś, gdy mamy możliwość przyjrzenia się reprodukowanym cyfrowo negatywom, a czego nie oddają autorskie odbitki fotograficzne. Ponieważ ma być o emocjach, opowiem też o bohaterach innych archiwalnych odkryć fotograficznych, między innymi o szwajcarskim fotografie policyjnym Arnoldzie Odermacie, zdjęciach wykonywanych przez agentów służb specjalnych, a także fotografów oferujących szkolne portrety na terenie dawnej Jugosławii.
fot. Zofia Rydet / http://zofiarydet.com / Zofia Augustyńska-Martyniak
Spotkanie tradycyjnie odbędzie się o godzinie 18:00 w warszawskim barze Studio przy ul. Plac Defilad 1. Wstęp jest wolny! Po więcej informacji odsyłamy na stronę wszyscyjestesmyfotografami.pl.
Karol Hordzie - kurator wystaw "Teatr lalek Jerzego Koleckiego” (Galeria BWA w Tarnowie, 2017), “Jan Dziaczkowski. Historie prawdziwe i zmyślone” (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 2015), ”Zofia Rydet. Zapis, 1978–1990″ (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, 2015 oraz Jeu de Paume, Tours, 2016), “Fotografia w życiu codziennym” (Bunkier Sztuki, Kraków, 2012). Autor koncepcji i producent portali z cyfrowymi archiwami fotografii Wojciecha Plewińskiego (wojciechplewinski.com) oraz Zofii Rydet (zofiarydet.com). W latach 2004-2013 dyrektor artystyczny festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie oraz członek zarządu Fundacji Sztuk Wizualnych (2004-2014).