Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
Tomek Sikora będzie pierwszym gościem jubileuszowej, 10. odsłony „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“. Tematem spotkania będą „kapitalne efekty, czyli jak artysta włącza publiczność w działania artystyczne”. Start już dziś o 19:00 w Warszawie.
Wszyscy Jesteśmy Fotografami to niezwykle popularny cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach cyklu spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Wydarzenia są zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.
Dziś wystartuje jubileuszowa, 10. edycja „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“. Gościem pierwszego spotkania będzie Tomek Sikora, który opowie o tym, jak artysta może włączać publiczność w działania artystyczne. - W ramach podejmowanego tematu przedstawię działania artystów, którzy zapraszają do działań artystycznych publiczność. Będą to m.in. twórcy z NYC: Spencer Tunick, który fotografuje tysiące nagich ludzi w różnych miastach świata oraz Brandon Stanton, znany z realizacji fenomenalnego projektu “Humans of New York”. Przybliżę także kulisy swojej pracy nad projektami “Ludzie z mojej dzielnicy”, “Twarzowa kolekcja”, “Alicja w Krainie Czarów”, “Dysharmonia” oraz “Nie do wiary do Pary”. Opowiem także o tym, jak wiele radości może dać spotkanie z drugim, nieznanym człowiekiem - zaznacza Tomek Sikora.
Spotkanie tradycyjnie odbędzie się o godzinie 19:00 w warszawskim barze Studio przy ul. Plac Defilad 1. Wstęp jest wolny! Po więcej informacji odsyłamy na stronę wszyscyjestesmyfotografami.pl.
Fotograf, syn malarki Ireny i rzeźbiarza Stanisława, ojciec rzeźbiarza Mateusza. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 80 wydawnictw autorskich. W latach 70. pracował jako fotoreporter dla tygodnika “Perspektywy”. W 1979 zrealizował dwa duże projekty fotograficzne: “Album“ i “Alicja w Krainie Czarów“, które zostały wystawione w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu na Biennale Młodych. W 1982 roku założył studio fotografii reklamowej w Melbourne. Od 1986 roku intensywnie podróżuje po świecie. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie uznany fotografem roku w Australii. W 2001 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. W 2008 roku wydawnictwo Znak wydało album “Tomek Sikora - Światłoczuły“ zawierający kilkaset fotografii oraz kilkadziesiąt anegdot Sikory. Jest autorem wielu albumów i książek, m.in. “Chopin. Nastroje kompozytora w fotograficznych obrazach Tomka Sikory“, “Męskie granie“, “Genius Loci“, “Twarzowa kolekcja“, “213 km pod paryskim brukiem", “Cztery po roku", w którym pokazuje Polskę swoich marzeń. Od 1999 roku pracuje nad projektem “Przejrzystość Rzeczy”. We wrześniu tego roku Agora wydała książkę “Kapitalnie”.
zdjęcie główne: zdjęcie pochodzi z projektu „Alicja w krainie czarów” ( 1978/79) | fot. Tomek Sikora