Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Już dziś odbędzie się kolejne spotkanie dziewiątej edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi jest Szymon Rogiński, który opowie o „punktach zwrotnych, czyli o roli szczęśliwych przypadków“.
Wszyscy Jesteśmy Fotografami to cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach Wszyscy Jesteśmy Fotografami spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.
Dzisiejsze spotkanie w ramach dziewiątej edycji WJF poprowadzi Szymon Rogiński. - Na spotkaniu podzielę się z widzami selekcją pozornie niepowiązanych ze sobą doświadczeń, zjawisk i obrazów, które według mnie stanowią punkty zwrotne we współczesnej fotografii oraz mojej twórczości. Będziemy rozmawiać także o kosmosie, naturze, kobietach, rzeczywistościach wyobrażonych, internecie i post-apokalipsie. Spotkanie to może być inspiracją dla fotografek / fotografów oraz wszystkich, którzy lubią przyglądać się punktom zwrotnym - powiedział Szymon Rogiński.
fot. Szymon Rogiński, z cyklu „Borderlands“, 2014
Spotkanie „Punkty zwrotne, czyli o roli szczęśliwych przypadków“ które poprowadzi Szymon Rogiński odbędzie się dziś o 19:00 w barStudio (Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa). Wstęp jest wolny. Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl.
Szymon Rogiński - fotograf, którego artystyczna edukacja rozpoczęła się od studiów aktorskich w „School on Wheels” Derevo Theater w Niemczech i Holandii (1997–1998). Po uzyskaniu dyplomu w Studium Fotografii Artystycznej w Gdańsku rozpoczął pracę w Dziale Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku (1999–2000) i w studiu fotograficznym „Gazety Wyborczej” (2000–2004). Popularność przyniósł mu „Projekt UFO” 2005–2007, przedstawiający nocne pejzaże rozjaśnione charakterystycznym punktowym światłem. Inne ważne cykle to „Polska (Polish Synthesis)” 2003 2006, ukazujący krajobraz polskiej prowincji nocą i „Warszawa” 2009, w którym ujęcia widoku miasta z lotu ptaka odgrywały główną rolę. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Brał udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą. Reprezentowany przez galerię Piktogram.