Czy twórczość można przedstawić w formie konstelacji? Już dzisiaj spotkanie z Pawłem Mościckim w ramach WJF Vol. 8

Autor:

30 Październik 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizatorzy ósmej edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami zapraszają do baru Studio na kolejne spotkanie. Tym razem będzie one poświęcone konstelacjom, jako narzędziom opisywania twórczości i ustanawiania powiązań między pracami. Start o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

“Na gwiaździstym niebie, wobec mnogości świecących punktów, szukamy możliwych połączeń, próbujemy dopatrzeć się figur albo kształtów porządkujących te feerie światła. Podobnie jest w kulturze, gdzie różnorodne zjawiska wyjaśniamy za pomocą zestawień, skojarzeń i porównań. Nie ma w tym nic oczywistego, naturalnego, ani koniecznego, a jednak tego rodzaju działania potrafią wskazywać intrygujące perspektywy i wyznaczać fascynujące tropy.” - piszą organizatorzy, zachęcając do odmiennego spojrzenia na analizę dorobku artystycznego.

Spotkanie będzie poświęcone konstelacjom jako narzędziom zarówno opisywania twórczości poszczególnych artystów, jak i ustanawiania między nimi ukrytych korespondencji i nieoczywistych powiązań.

Wydarzenie poprowadzi Paweł Mościcki - filozof, eseista i tłumacz, adiunkt w Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie. Członek redakcji kwartalnika „Widok. Teorie i praktyki kultury wizualnej”. Autor książek: “Polityka teatru. Eseje o sztuce angażującej” (2008), “Godard. Pasaże” (2010), “Idea potencjalności. Możliwość filozofii według Giorgio Agambena” (2013), “My też mamy już przeszłość. Guy Debord i historia jako pole bitwy” (2015), “Foto-konstelacje. Wokół Marka Piaseckiego” (2016), “Migawki z tradycji uciśnionych” (2017), “Chaplin. Przewidywanie teraźniejszości” (2017).

Kiedy i gdzie?

Spotkanie “Konstelacje, czyli artysta i jego wszechświat” odbędzie się w poniedziałek, 30 października 2017 roku, o godzinie 19:00 w barze Studio, w Pałacu Kultury i Nauki, przy ul. Plac Defilad 1 w Warszawie. Wstep wolny.

Kolejne spotkania: 

  • 13.11.2017, godz. 19:00
    Inwentaryzacja wizerunków, czyli uwikłanie historii i nauki w totalitaryzm
    Prowadzenie: Dorota Nieznalska
  • 27.11.2017, godz. 18:00
    Jak uczyć, czego uczyć, po co uczyć, czyli pytania jak zwykle bez odpowiedzi
    Prowadzenie: Grzegorz Przyborek
  • 4.12.2017, godz. 18:00
    Wytwarzanie świata, czyli o fotografii reklamowej
    Prowadzenie: Paweł Fabjański
  • 18.12.2017, godz. 19:00
    Kodeksy a rzeczywistość, czyli o etyce w fotografii dokumentalnej
    Prowadzenie: Maciej Moskwa

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia cyklu.

(fot. okładkowa: Marek Piasecki)

 

 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Odkrywając światłość - prawdziwa Ameryka Marka Steinmetza na wystawie w Pałacu Schoena
Odkrywając światłość - prawdziwa Ameryka Marka Steinmetza na wystawie w Pałacu Schoena
Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu zaprasza na wystawę klasyka współczesnej fotografii dokumentalnej, który od dziesięcioleci dokumentuje południe USA.
6
Spotkanie z Pawłem Żakiem w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Pawłem Żakiem w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie Paweł Żak, artysta fotografik, autor kilkudziesięciu wystaw i wykładowca. Start 21...
5
Nie przegap okazji! Zimowy Cashback Sony w sklepie Fotoforma.pl dobiega końca
Nie przegap okazji! Zimowy Cashback Sony w sklepie Fotoforma.pl dobiega końca
Już tylko dwa tygodnie pozostały do zakończenia promocji Zimowy Cashback Sony w sklepie Fotoforma.pl. Robiąc zakupy do końca stycznia można otrzymać zwrot do 2200 zł na wybrane aparaty i...
9
Powiązane artykuły