Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
W ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie nadarza się świetna okazja, aby obejrzeć prace Bronisława Schlabsa, jednego z najbardziej uznanych polskich fotografów na świecie. Ekspozycja czynna jest od wczoraj w krakowskiej Galerii ZPAF.
Schlabs jako jedyny polski artysta znalazł się w kolekcji słynnego Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Po 1975 roku łącząc technikę malarską z fotografią tworzył cykle z wizerunkami postaci, m.in.: Notatnik osobisty, Wizerunki Jana Pawła II.. Na przełomie lat 50./60. uczestniczył w najważniejszych wystawach fotografii w Niemczech i USA. Podejmował śmiałe eksperymenty formalne poszukując nowych dróg dla fotografii i szerzej rozumianego obrazu. Zafascynowany ludzkim zmaganiem z siłami żywiołów rozpoczął eksperymenty na polu fotografii abstrakcyjnej i w malarstwie informelowym.
W późniejszym czasie tworzył cykle łączce technikę malarską z fotografią. Na przełomie lat 50. i 60. uczestniczył i niejednokrotnie był organizatorem kilku ważnych wystaw, które stały się manifestacjami nowoczesnego myślenia m. in. Pokaz Zamknięty w PTF w Gliwicach w 1959 roku - z Jerzym Lewczyńskim i Zdzisławem Beksińskim. Jego prace to wynik wieloletnich doświadczeń w dziedzinie fotografii i malarstwa. Efekt nie do podrobienia.
Wystawa prezentowana jest w Galerii ZPAF przy ulicy św. Tomasza 24, od 12 listopada 2004.
Czytaj także:
Program festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie czytaj