Wszyscy jesteśmy fotografami vol. 3

Autor: Marcin Grabowiecki

17 Luty 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Pierwsze spotkanie trzeciej edycji cieszącego się dużym zainteresowaniem cyklu "Wszyscy jesteśmy fotografami" odbędzie się już 26 lutego o godz. 18:00. O architekturze w fotografii opowie Filip Springer.

Zapraszamy na trzecią edycję cyklu spotkań Wszyscy jesteśmy fotografami. Ponownie porozmawiamy na niezwykle interesujące i aktualne tematy w gronie wybitnych postaci ze świata fotografii (i nie tylko). Wspólnie zastanowimy się nad znaczeniem architektury w fotografii, czy fotografia wojenna może zmienić świat, na czym polega fenomen książek fotograficznych, kiedy zdjęcie uwalnia się od dwóch wymiarów i zdobywa przestrzeń, czy można fotografować wszystkim, nawet okularami. Ostatnie spotkanie, poświęcone zdjęciom z kultowych okładek płyt, zwieńczy impreza muzyczna. Ale zanim zatańczymy, każde spotkanie tradycyjnie zakończy dyskusja. Czekamy na wszystkich miłośników fotografii. Zaczynamy już 26 lutego w warszawskim barze Studio.

W ramach Wszyscy jesteśmy fotografami vol. 3 zaplanowanych jest sześć spotkań. Oto szczegóły pierwszego:

“Dekonstrukcja przestrzeni, czyli o architekturze w fotografii”. Prowadzenie: Filip Springer - 26 lutego, godz. 18:00

“Architektura to nie tylko budynki, ale także przestrzeń między nimi” - mawiał wielki polski architekt Oskar Hansen. Jego słowa w żadnym stopniu nie wyczerpują jednak definicji architektury. Ta zresztą nie istnieje - każdy użytkownik i twórca architektury musi sobie tu radzić sam. Dla fotografów ta nieokreśloność architektury jest wielkim wyzwaniem, jak bowiem fotografować coś czego sami twórcy nie do końca umieją nazwać. Aparat fotograficzny w pisaniu nowych definicji architektury jest właściwie bezradny, doskonale sobie jednak radzi, w rękach fotografa, w jej poznawaniu. I właśnie o fotografii jako narzędziu doświadczania przestrzeni ukształtowanej przez architekturę będzie pierwszy wykład z serii "Wszyscy Jesteśmy Fotografami".

Filip Springer. Reporter, fotograf, autor kilku książek poświęconych architekturze ("Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach", "Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni", "Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u"), współpracuje z Tygodnikiem Polityka, Tygodnikiem Powszechnym i Gazetą Wyborczą. Stypendysta Fundacji "Herodot" im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Miejsce: barStudio w Teatrze Studio, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa

Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska

Więcej na:

facebook.com/wszyscyjestesmyfotografami

wszyscyjestesmyfotografami.blogspot.com

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Ruszył konkurs na stanowisko prezesa Fundacji Instytut Fotografii Fort
Ruszył konkurs na stanowisko prezesa Fundacji Instytut Fotografii Fort
„IFF wciąż się rozwija, a już w przyszłym roku będzie obchodzić 10-lecie. Dlatego szukamy osoby, która pozostając wierna misji IFF, z odwagą i własną wizją programową wprowadzi IFF w...
3
Gael Bonnefon po raz pierwszy w Polsce - wystawa w Galerii Poprzeczna
Gael Bonnefon po raz pierwszy w Polsce - wystawa w Galerii Poprzeczna
Galeria Poprzeczna w Miechowie zaprasza na wystawę „niezapomniane” debiutującego w Polsce francuskiego artysty sztuk wizualnych Gaela Bonnefon. Wernisaż 8 lutego o 19.00.
8
Mniej marnowania, więcej fotografowania. Rusza „Waste not, snap a lot”
Mniej marnowania, więcej fotografowania. Rusza „Waste not, snap a lot”
Weź udział w konkursie „Waste not, snap a lot”, który ma promować zrównoważone podejście do konsumpcji. Do wygrania aparat i drukarka Instax Wide oraz roczny plan Adobe dla fotografów.
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)