Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
"Warszawa/ Żywoty/ Ruiny" to dwie opowieści o Warszawie, wizualne wykopaliska miasta. Dziś fakt, że zostało odbudowane po wojnie jako obietnica społecznej utopii jest praktycznie niewidoczny. Jego powojenne korzenie stały się hieroglifem. Krzysztof Pijarski i Tomasz Szerszeń postanowili odczytać skrytą gramatykę miasta, język, którym cicho przemawia.
"Warszawa/ Żywoty/ Ruiny" to pierwszy wspólny projekt dwóch artystów i badaczy, którzy od lat pozostają w dialogu twórczym i intelektualnym. To również owoc wspólnej fascynacji Warszawą jako mirażem - tym, co w niej skryte, potencjalne, wyobrażone.
Na wystawę składają się dwa projekty: "Starożytności warszawskie" i "Żywoty nieświętych". "Starożytności warszawskie" Tomasza Szerszenia są próbą odpowiedzi na pytanie: czy Warszawa ma swoje "starożytności"? "Żywoty nieświętych" Krzysztofa Pijarskiego są próbą przyjrzenia się kwestii burzenia pomników w okresie transformacji.
Projekt zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i współfinansowany przez Biuro Kultury m. st. Warszawa. Projekt realizowany we współpracy z Fundacją Archeologia Fotografii i Wydziałem Kultury Dzielnicy Praga Północ.
Krzysztof Pijarski/ Tomasz SzerszeńWarszawa/ Żywoty/ Ruiny
Wernisaż: 14.10.2012, godz. 15:00-18:00
Termin: 14-28.10.2012, w weekend w godz. 12:00-17:00, w tygodniu na telefon: 508 143 923
Lokal po antykwariacie
ul. Jagiellońska 54, róg pl. Hallera i ul. Skoczylasa
Warszawa