Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Czym jest czasoprzestrzeń? Czy zgodnie z teorią Einsteina jest to metafizyczny obszar bytów potencjalnych, który może mieć więcej niż cztery wymiary i w którym to obszarze następuje przemieszczenie aktu poznawalności? Czy też może jest czymś zupełnie innym? A jeśli tak, to czym - pyta Anna E. Przybysz - autorka wystawy "Czasoprzestrzenie", którą od 22 września będziemy mogli oglądać w Galerii Obok ZPAF w Warszawie.
To odniesienie do Einsteina, praw fizyki ale także do prawd, które próbują od dawna rozwikłać filozofowie w wypadku prac autorki nie jest bezzasadne. Na wystawie widzimy bowiem fantastyczne, nierealne w treści pejzaże, sytuacje, które na pierwszą myśl przywołują twórczość surrealistów, a w szczególności - René Magritte i Salvadora Dalí.
Podobnie jak w założeniach manifestu surrealistycznego, autorka zajmuje się badaniem przy pomocy fotografii i możliwości jakie daje współczesna technika obróbki obrazu, własnej wrażliwości, wyobraźni. Poszukuje pewnych prawd o świecie w oparciu o atrybuty jakie daje nam otaczająca nas rzeczywistość ale przepuszczone przez pryzmat własnego wnętrza - snów, wspomnień] - pisze Anna Wolska.
Anna Edyta Przybysz - urodzona w 1978 roku absolwentka Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie (architektura krajobrazu), Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu (fotografia artystyczna) oraz PWSFTViT w Łodzi. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz UNAC (Union Nationale des Arts Cultureles). Fotografią zajmuje się od 1993 roku, główne tematy jej twórczości to człowiek i szeroko rozumiany pejzaż. Ponadto publikuje artykuły z zakresu fotografii oraz tworzy projekty graficzne (okładki, pocztówki, kalendarze, katalogi itp.) Na swoim koncie ma także zrealizowane projekty filmowe i teatralne. W latach 2004-2006 prowadziła warsztaty fotograficzne dla młodzieży algierskiej (w ramach UNAC).
Anna Edyta PrzybyszCzasoprzestrzenie
Wernisaż: 21.09.2011, godz. 19:00
Termin: 22.09-14.10.2011
Galeria Obok ZPAF
Plac Zamkowy 8, Warszawa