Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Książka Jakuba Stanka konfrontuje postać przestępcy z codziennym obrazem gościnnego, sympatycznego, inteligentnego mężczyzny, zakochanego w swojej małej ojczyźnie. Jak powstawał projekt? Tego dowiecie się podczas spotkania premierowego w warszawskiej Leica 6x7 Gallery.
Sycylijska mafia - Cosa Nostra - to dzisiaj sprytnie zakamuflowana machina, wtapiająca się w codzienne życie ludzi, osłabiająca państwo i kontrolująca firmy. Dowodem na to jak dobrze zorganizowana i tajna jest struktura organizacji jest to, że od 25 lat „ostatni boss” - jak media lubią mówić o capo di tutti capi Matteo Messinie Denaro - pozostaje nieuchwytny. Jednocześnie życie na ulicach toczy się swoim tempem, a zwykli mieszkańcy Sycylii zdają się nie zwracać uwagi na świat układów, protekcji i haraczy, którego są częścią.
„Trip to Mars” zbiera różnorakie konteksty, z którymi związany jest bohater projektu - Giuseppe Fontana. Unikalne doświadczenie, jakim było wejście w przyjacielskie relacje z Giuseppe pozwoliło skonfrontować obraz przestępcy z codziennym obrazem gościnnego, sympatycznego, inteligentnego mężczyzny, zakochanego w swojej małej ojczyźnie. Zdjęcia to impresje z miejsc, zasłyszanych historii i ludzi, wskazanych przez Peppe.
Fontana rozważnie rozdaje karty, wiodąc zwyczajne życie, w wypowiedziach sprytnie balansując pomiędzy informacjami, których wyjawić nie może, a sygnałami i komunikatami pozawerbalnymi pozwalającymi rozeznać się w sytuacji. To o nim oraz jego świecie traktują fotografie Stanka.
Spotkanie premierowe odbędzie się w czwartek 15 marca, o godzinie 18:00, w Leica 6x7 Gallery, przy ul. Mysiej 3 w Warszawie. Wezmą w nim udział fotograf Jakub Stanek oraz autor tekstów zamieszczonych w książce - Jakub Wiechowski. Rozmowę poprowadzi Monika Proniewska.
Więcej informacji o autorze znajdziecie pod adresem stanekjakub.com.
(źródło: materiały prasowe)