Niewidzialny znak wodny ochroni zdjęcia przed bezprawnym użyciem

Autor: Michał Chrzanowski

22 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Stosowanie znaków wodnych to popularna metoda zabezpieczenia zdjęć przed kradzieżą, a Imatag ma oferować zupełnie nową generację tego rozwiązania.

Konwencjonalne znaki wodne, jeśli są dobrze zaprojektowane, dość skutecznie zniechęcają potencjalnych złodziei przed bezprawnym wykorzystaniem oznaczonych nimi zdjęć. Jednak jak niedawno udowodniło Google, nawet najlepiej zabezpieczona fotografia nie oprze się mocy komputera oraz odpowiednio opracowanych algorytmów. Dlatego też obecny system znakowania zdjęć już niebawem może okazać się zupełnie nieefektywny.

Oznaczenia przyszłości

Zdają sobie z tego sprawę twórcy Imatag - nowego serwisu, który umożliwia nałożenie na zdjęcie niewidzialnego znaku wodnego, bez jakiejkolwiek utraty na jakości obrazu. Zaproponowane rozwiązanie ma umożliwiać agencjom oraz fotografom skuteczne śledzenie swoich zdjęć i natychmiastowe udowodnienie posiadanych do nich praw w przypadku kradzież dzieła. Na stronie Imatag możecie przeprowadzić symulację demo: przesłać wybraną przez siebie fotografię i sprawdzić jakość obrazu z nałożonym niewidzialnym znakiem wodnym.

Innym sposobem przetestowania systemu Imatag jest zarejestrowanie się i założenie darmowego konta, które pozwoli przesłać zdjęcia o łącznej wadze do 1 GB. Zaimportowane obrazy będą oznaczone niewidzialnym znakiem wodnym i hostowane na stronie internetowej oraz nie będą w żaden sposób udostępniane publicznie - chyba, że na to pozwolicie. Następnie można pobrać dany obraz ze znakiem wodnym, edytować go w dowolnym programie i ponownie przesłać zmodyfikowane zdjecie, aby sprawdzić, czy znak wodny nadal może zostać wykryty.

Jeśli uważacie, że Imatag może być efektywnym rozwiązaniem, które ochroni zdjęcia przed kradzieżą w Internecie, to za miesięczny abonament w wysokości 10 euro otrzymacie aż 100 GB, dzięki czemu będziecie w stanie wgrać nawet całe swoje portfolio. Więcej informacji znajdziecie na stronie Imatag.

zdjęcie główne: www.pexels.com

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Final Cut Pro 11 - magnetyczne maski, inteligentny tracking, automatyczne transkrypcje i usprawniony workflow. Apple na dobre bierze się za flagowy edytor wideo
Final Cut Pro 11 - magnetyczne maski, inteligentny tracking, automatyczne transkrypcje i...
Po 13 latach Apple prezentuje w końcu kolejną wersje programu do edycji wideo Final Cut Pro. Nowa odsłona nie wprowadza rewolucji, ale wreszcie otrzymuje funkcje, dzięki którym może...
4
Nowości AI w Adobe Photoshop, Lightroom i Premiere - rewolucja w pracy kreatywnej nabiera rozpędu
Nowości AI w Adobe Photoshop, Lightroom i Premiere - rewolucja w pracy kreatywnej nabiera rozpędu
Podczas konferencji Adobe Max producent oprogramowania przedstawił i zapowiedział szereg nowych funkcji opartych o AI, które jeszcze bardziej ułatwią pracę w programach graficznych....
29
Adobe Content Authenticity - producent przygotowuje aplikację webową do przypisywania i podglądu certyfikatów autentyczności
Adobe Content Authenticity - producent przygotowuje aplikację webową do przypisywania i podglądu...
W ramach rozwoju inicjatywy CAI / C2PA Adobe wprowadza platformę, która ułatwić ma przypisywanie i podgląd specjalnych metadanych poświadczających oryginalność cyfrowych plików.
6
Powiązane artykuły