Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
„Poprawa ogólnej stabilności i działania Lightrooma jest teraz dla nas sprawą priorytetową” – czytamy na oficjalnym blogu Adobe. Firma zgłosiła się bezpośrednio do fotografów z całego świata, by Ci zaakcentowali najważniejsze i najbardziej irytujące problemy programu, które spowalniają ich „workflow”.
Adobe Lightroom to bez wątpienia jeden z popularniejszych programów służących do edycji i wywoływania zdjęć RAW. Każda z nowych aktualizacji zwiększa jego możliwości wprowadzając to coraz bardziej zaawansowane funkcje. Jednak tajemnicą poliszynela jest wydajność i szybkość działania samego programu. Mimo większych pamięci RAM, lepszych kart graficznych, czy samych procesorów, Lightroom wciąż potrafi spowolnić swoje działanie lub nawet się zawiesić – a nie jest to winą naszego komputera, a właśnie samego programu.
Przez ostatnie lata Adobe milczało w tej kwestii i zdawało się, że po prostu nie chce zmierzyć się z poważnym problemem, który często zaburza nasz „workflow”. Do teraz. Na oficjalnym blogu firmy pojawił się wpis, w którym producent jasno daje do zrozumienia, że poprawa ogólnej stabilności i działania programu jest teraz sprawą priorytetową.
- Przez ostatnie lata dodaliśmy wiele nowych funkcji usprawniających Lightrooma. Jednak zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze długa droga, by w pełni sprostać oczekiwaniom profesjonalnych fotografów. Poprawa wydajności oraz eliminacja błędów systemowych jest teraz dla nas najważniejszą sprawą - powiedział Tom Hogarty, menadżer do spraw produktu w Adobe.
I tutaj właśnie producent potrzebuje Twojej pomocy. Adobe chce współpracować z fotografami z całego świata, by zidentyfikować najważniejsze i najbardziej uciążliwe aspekty, które mają negatywny wpływ na wydajność i działanie programu. Tak więc jeśli zauważyłeś jakiś wyjątkowo irytujący mankament Lightrooma lub po prostu masz pomysł w jaki sposób usprawnić soft, to teraz możesz je przekazać bezpośrednio do Adobe. Swoje sugestie możesz ująć w specjalnie stworzonym do tego celu kwestionariuszu. Im więcej będzie wniosków, tym szybciej możemy spodziewać się naprawy wszelkich Lightrooma i poprawy jego wydajności i szybkości pracy.
wykorzystane zdjęcia: www.pexels.com