Akcesoria
Nanlite FC-120C - niezła moc, kolorowe światło, kompaktowa budowa i przystępna cena. To LED stworzony do dynamicznej pracy
Sigma dba o swoich potencjalnych klientów "z obozu Nikona" - ostatnio zwłaszcza o tych, których zainteresowały najtańsze lustrzankowe propozycje tej marki, czyli modele D40 i D40x. Niecały miesiąc temu publikowaliśmy pełną listę optyki Sigmy kompatybilnej z tymi aparatami. Nie było na niej taniego zooma standardowego i tele, ponieważ Sigma nie miała w ofercie modeli z wbudowanym silnikiem AF. Do dzisiaj.
Opisywane obiektywy były już oferowane z mocowaniem bagnetowym Nikona, ale od momentu pojawienia się lustrzanek D40 i D40x propozycje Sigmy nie były już kompatybilne z całą linią cyfrowych nikonów (a warto pamiętać, że 18-50/3.5-5.6 i 55-200/4-5.6 były pierwszymi obiektywami producenta "niezależnego" ze zmniejszonym polem krycia). Nie musieliśmy długo czekać na reakcję. Wersje HSM różnią się od swoich poprzedników niemal wyłącznie wbudowanym silnikiem ultradźwiękowym. Standardowy zoom jest minimalnie większy i cięższy. Jedynie w przypadku 55-200/4-5.6 zaszła większa zmiana, ponieważ zamiast 10 elementów w 9 grupach w konstrukcji optycznej znajdziemy 12 elementów w 9 grupach. Ciekawe, jak to wpłynie na jakość optyczną, zwłaszcza że obiektyw ten już dziś cieszy się dobrą opinią.
Nie znamy na razie ani ceny, ani daty wprowadzenia na rynek obiektywów Sigma 18-50 mm F3.5-5.6 DC HSM i 55-200 mm 4-5.6 DC HSM do Nikona. Poniżej zamieszczamy pełne dane techniczne.