Speedmaster 135 mm f/1.4 - portretowe monstrum Mitakona już dostępne w sprzedaży

Autor: Michał Chrzanowski

14 Listopad 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Mitakona Speedmaster 135 mm f/1.4 to bez wątpienia jedno z najjaśniejszych szkieł w swojej klasie. Jednak nie jest to obiektywów, na który może sobie pozwolić każdy fotograf.

Pierwsze wzmianki o Mitakonie Speedmaster 135 mm f/1.4 pojawiły się w połowie 2015 roku. Wtedy to firma ZY Optics zapowiedziała wyprodukowanie zaledwie 100 sztuk „najjaśniejszej portretówki w swojej klasie“. Jak zapewniał producent, miało to być szkło kolekcjonerskie, jednak wygląda na to, że produkcja Speedmastera 135 mm f/1.4 została wznowiona, a sam obiektyw właśnie trafił do sprzedaży.

Klejnot w koronie Mitakona

Układ optyczny Mitakona Speedmaster 135 mm f/1.4 składa się 11 soczewek ułożonych w 5 grupach, z czego 3 elementy zostały wykonane ze szkła ED. Obiektyw ma odznaczać się ponadprzeciętną jakością obrazu oraz odpowiednio korygowanymi wadami, takimi jak dystorsja, winieta czy aberracja chromatyczna. Z kolei połączenie ogniskowej 135 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki) oraz przysłony o 11 zaokrąglonych listkach i maksymalnym otworze względnym f/1.4 ma gwarantować niepowtarzalną plastykę z miękkimi nieostrościami, pięknym efektem bokeh oraz wręcz idealnym odseparowaniem fotografowanego obiektu od tła - obiecuje producent. Poza tym Speedmaster 135 mm f/1.4 to w pełni manualne szkło pozbawione autofokusa. Ostrzyć będziemy mogli z odległości 1.6 metra.

Mitakon Speedmaster 135 mm f/1.4 jest już  dostępny w sprzedaży. Wybierać będziemy mogli spośród wersji z mocowaniem Canon EF,  Nikon F, Pentax K, Sony E, Sony A, Fujifilm G oraz Leica L. Za obiektyw zapłacimy około 2900 dolarów. Tak więc Speedmaster 135 mm f/1.4 może nadal pozostać konstrukcją dla nielicznych.

Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTArtisan 35 mm T2.1 Cine - pierwszy obiektyw kinowy w ofercie. I od razu z unikalną funkcją
TTArtisan 35 mm T2.1 Cine - pierwszy obiektyw kinowy w ofercie. I od razu z unikalną funkcją
Chińczycy z TTAtisan prezentują swój pierwszy pełnoklatkowy obiektyw filmowy. Jest kompaktowy, ma oferować wysoką jakość optyczną, a do tego może pochwalić się unikalną możliwością...
3
Viltrox AF 35 mm f/1.2 LAB FE - profesjonalne parametry w niskiej cenie
Viltrox AF 35 mm f/1.2 LAB FE - profesjonalne parametry w niskiej cenie
Viltrox rozszerza ofertę obiektywów o kolejny model z flagowej linii LAB. Pełnoklatkowy AF 35 mm f/1.2 LAB do aparatów Sony Alfa to bardzo jasny standard w zaskakująco konkurencyjnej cenie.
9
Czy Nikon pracuje nad teleobiektywem Z 200-700 mm f/6.3-8?
Czy Nikon pracuje nad teleobiektywem Z 200-700 mm f/6.3-8?
Firma Nikon zgłosiła patenty trzech obiektywów, w tym modelu 200-700 mm f/6.3-8. Czy jest szansa, że portfolio systemu Z wzbogaci się niedługo o nowy zoom dla miłośników przyrody i fotografii...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)