Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 – nowe wcielenie profesjonalnego zoomu

Autor: Michał Chrzanowski

7 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Szybszy i precyzyjniejszy autofokus, bardziej zaawansowany układ optyczny i jeszcze wydajniejsza stabilizacja obrazu – to najważniejsze usprawnienia nowego pełnoklatkowego Tamrona SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2.

Kiedy w 2012 roku firma Tamron zaprezentowała kolejną wersję obiektywu 70-200 f/2.8 ten szybko stał się ciekawą alternatywą dla systemowych konstrukcji. Jednak zaawansowany zoom nie był wolny od wad. Teraz producent przedstawił najnowszą odsłonę pełnoklatkowego zmiennoogniskowego obiektywu zaprojektowanego z myślą o profesjonalistach. Ma on zapewniać usprawnienia w niemal każdym calu – obiecują projektanci firmy.

Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 to przede wszystkim jeszcze lepszy system stabilizacji, który zdaniem producenta ma charakteryzować się wydajnością na poziomie 5 EV. Ponadto zapewnia on trzy tryby pracy: tryb 1 to tryb standardowy, który zachowuje balans między stabilnością obrazu w wizjerze i efektem stabilizacji na zdjęciu, tryb 2 używany jest wyłącznie do panoramowania, a tryb 3 nadaje priorytet na stabilizację obrazów oraz rezygnuje ze stabilizacji obrazu w wizjerze. Poprawie uległ również autofokus, który dzięki nowym algorytmom oraz usprawnionemu silnikowi Ultrasonic Silent Drive (USD) ma być szybszy i precyzyjniejszy – również w trudnych warunkach oświetleniowych. Zmniejszono także minimalną odległość ostrzenia, która teraz wynosi 0,95 m (u poprzednika było to 1,35 m).

Serce nowego Tamrona składa z 23 elementów rozmieszczonych w 17 grupach. Wśród nich znajdziemy jedną soczewę XLD o wyjątkowo niskiej dyspersji oraz pięć szkieł LD o niskiej dyspersji, których zadaniem jest minimalizowanie aberracji chromatycznej. Poza tym obiektyw ma charakteryzować się bardzo dobrą rozdzielczością oraz wysokim kontrastem, co ma znaleźć przełożenie w jakości obrazu.

Tubus przeszedł zauważalny lifting, dzięki czemu design jest teraz spójny z innymi nowszymi modelami firmy. Poza tym konstrukcja, jak wszystkie obiektywy z serii SP, została uszczelniona przed działaniem czynników atmosferycznych. Co więcej, obiektyw jest także kompatybilny ze stacją Tamron TAP-in Console, za pomocą której będziemy mogli spersonalizować działanie systemu AF oraz stabilizacji. Obiektyw będzie również efektywnie współpracował z konwerterami TC-X14 i TC-X20. Pierwszy z nich zwiększa ogniskową 1,4 razy i został wyposażony w układ optyczny składający się z 6 elementów w 3 grupach. Z kolei drugi konwerter dwukrotnie zwiększa ogniskową obiektywu i składa się z 9 soczewek rozmieszczonych w 5 grupach.

Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 z mocowaniem Nikon i Canon ma pojawić się w sprzedaży w marcu. Zapłacimy za niego 6199 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.tamron.eu.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE 28-70 mm f/2 GM - nowy król standardowych zoomów
Sony FE 28-70 mm f/2 GM - nowy król standardowych zoomów
Sony prezentuje superjasny obiektyw 28-70 mm, będący bezpośrednią odpowiedzią na innowacyjny model Canona. Szkło jest przy tym dużo lżejsze i mniejsze, a do tego oferuje rozbudowaną...
20
Sigma wprowadza 4 stałki APS-C do systemu Canon RF
Sigma wprowadza 4 stałki APS-C do systemu Canon RF
Zgodnie z wiosennymi zapowiedziami do sprzedaży trafiają obiektywy stałoogniskowe Sigma z mocowaniem Canon RF. To dobrze znane i lubiane modele 16 mm f/1.4, 23 mm f/1.4, 30 mm f/1.4 i...
5
Meike AF 85 mm f/1.8 Pro - kolejna „profesjonalna” budżetowa stałka ląduje na rynku
Meike AF 85 mm f/1.8 Pro - kolejna „profesjonalna” budżetowa stałka ląduje na rynku
Meike prezentuje swój drugi obiektyw z serii Pro, który łączyć ma wysoką jakość optyczną i rozbudowaną ergonomie z niską ceną. Szkło wyceniono na mniej niż 1500 zł.
4
Powiązane artykuły