Panasonic Lumix G 14 mm f/2,5 II ASPH.

Autor: Michal Grzegorczyk

15 Wrzesień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Photokina 2014 Panasonic Lumix G 14 mm f/2,5 II ASPH. to nowa wersja szerokokątnego obiektywu typu "pancake" w systemie Mikro Cztery Trzecie.

Panasonic Lumix G 14 mm f/2,5 II ASPH. to nowa wersja szerokokątnego obiektywu typu "pancake" w systemie Mikro Cztery Trzecie. Obiektyw o ogniskowej 14 mm daje taki sam kąt widzenia jak stałka 28 mm podpięta do pełnej klatki. Jego konstrukcja optyczna to 6 elementow ustawionych w 5 grup (w tym trzy elementy asferyczne). Przysłona ma 7 listków. Minimalna odległość ostrzenia to 18 centymetrów. Obiektyw mierzy jedynie 21 milimetrów i waży 55 gramów - dzięki temu sprawdzi się idealnie w parze z nowym Lumiksem GM5.

Poniżej prezentujemy informację prasową na temat tego obiektywu:

LUMIX G 14 mm / F2.5 II ASPH.(H-H014A)

Kompaktowa, wysokiej jakości konstrukcja do stylowych aparatów serii GM

Panasonic prezentuje nowy cyfrowy obiektyw stałoogniskowy LUMIX G 14 mm / F2.5 II ASPH. (H-H014A) przeznaczony do aparatów standardu Mikro Cztery Trzecie. Nowy LUMIX G 14 mm / F2.5 II ASPH. oferowany w kolorze czarnym i srebrnym stanowi stylowe dopełnienie cyfrowych jednoobiektywowych aparatów bezlusterkowych (DSLM) serii GM, w szczególności nowo wprowadzonych modeli DMC-GM5 i DMC-GM1.

LUMIX G 14 mm / F2.5 II ASPH. to obiektyw szerokokątny o ogniskowej 14 mm (odpowiednik dla standardu 35 mm: 28 mm) i dużym otworze względnym przysłony F2.5 oferujący wyraziste i kontrastowe odwzorowanie fotografowanych obrazów. Dzięki szerokiemu kątowi widzenia i dużej głębi ostrości kompaktowy LUMIX G 14 mm / F2.5II ASPH. zapewnia doskonałe rezultaty nie tylko w przypadku fotografowania krajobrazów, ale także przy robieniu zdjęć okolicznościowych lub we wnętrzach.

Obiektyw, posiadający 6 elementów optycznych w 5 grupach, w tym 3 elementy asferyczne, wyróżnia się zarówno wysoką zwartością i niewielką długością całkowitą wynoszącą ok. 20,5 mm, jak i wysoką jakością optyczną. Dzięki zminimalizowanej dystorsji doskonale nadaje się do fotografowania obiektów zawierających wiele linii prostych, takich jak elementy architektoniczne. Model posiada zaawansowany system wewnętrznego ostrzenia, zapewniający doskonałą rozdzielczość i kontrast w zakresie od pełnego powiększenia do nieskończoności. Zastosowanie silnika krokowego zapewnia płynne i ciche działanie systemu autofokusa właściwe dla obiektywów serii LUMIX HD zarówno przy fotografowaniu, jak i przy nagrywaniu filmów. Po zamocowaniu obiektywu do jednoobiektywowego cyfrowego aparatu bezlusterkowego (DSLM – Digital Single Lens Mirrorless) z serii LUMIX G możliwe jest skorzystanie z kontrastowego systemu autofokusu o wysokiej precyzji i prędkości działania.

Siedem listków przysłony oznacza okrągły kształt otworu obiektywu. W przypadku fotografowania przy szeroko otwartej przysłonie zapewnia to atrakcyjny i płynny wygląd obszarów rozmycia. Solidne metalowe mocowanie bagnetowe gwarantuje trwałość podczas aktywnego użytkowania, natomiast pokryte wieloma powłokami soczewki niwelują efekt poświaty i odblasków, skutecznie podnosząc optyczne cechy obiektywu.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE 28-70 mm f/2 GM - nowy król standardowych zoomów
Sony FE 28-70 mm f/2 GM - nowy król standardowych zoomów
Sony prezentuje superjasny obiektyw 28-70 mm, będący bezpośrednią odpowiedzią na innowacyjny model Canona. Szkło jest przy tym dużo lżejsze i mniejsze, a do tego oferuje rozbudowaną...
20
Sigma wprowadza 4 stałki APS-C do systemu Canon RF
Sigma wprowadza 4 stałki APS-C do systemu Canon RF
Zgodnie z wiosennymi zapowiedziami do sprzedaży trafiają obiektywy stałoogniskowe Sigma z mocowaniem Canon RF. To dobrze znane i lubiane modele 16 mm f/1.4, 23 mm f/1.4, 30 mm f/1.4 i...
5
Meike AF 85 mm f/1.8 Pro - kolejna „profesjonalna” budżetowa stałka ląduje na rynku
Meike AF 85 mm f/1.8 Pro - kolejna „profesjonalna” budżetowa stałka ląduje na rynku
Meike prezentuje swój drugi obiektyw z serii Pro, który łączyć ma wysoką jakość optyczną i rozbudowaną ergonomie z niską ceną. Szkło wyceniono na mniej niż 1500 zł.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)