Photokina 2020 odwołana. Kolejna edycja dopiero w 2022 roku

Autor: Wojtek Skrzypczyński

19 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Raptem trzy tygodnie temu organizatorzy zapewniali nas, że impreza nie jest zagrożona i odbędzie się zgodnie z ustalonym terminem. W zaistniałych warunkach decyzja o odwołaniu targów nie jest jednak żadną niespodzianką.

Organizatorzy międzynarodowych targów Photokina wystosowali wiadomość, w której informują o tym, że tegoroczne wydarzenie nie odbędzie się z powodu obaw i ograniczeń związanych z panującą pandemią COVID-19. Według osób decyzyjnych, wirus nie jest jednak jedynym czynnikiem dlaczego zdecydowano się anulować tegoroczne targi i przełożyć je dopiero na maj 2022 roku.

Czynniki decyzyjne

Jak piszą organizatorzy, „jeszcze przed pojawieniem się koronawirusa rynek obrazowania poddany był bardzo dynamicznym ruchom. Ten trend prawdopodobnie nabierze teraz jeszcze większego tempa i musi zostać uwzględniony w planach kolejnej edycji Photokiny”. Powodem przełożenia wydarzenia aż o dwa lata było także to, że firmy zajmujące się obrazowaniem odczują konsekwencje związane ze spadkiem gospodarczym i napewno odbije się to na ich budżetach na rok 2021.

"Zorganizowanie targów w roku 2022 dać ma wszystkim zainteresowanym wystarczającą ilość czasu na stworzenie wydarzenia na zupełnie nowych zasadach, z uwzględnieniem potrzeb rynku, wystawców i osób zwiedzających" - piszą organizatorzy.

Co wiemy na ten moment?

Według treści wiadomości przesłanej przez spółkę Koelnmesse GmbH, nowa edycja Photokiny ma odbyć się w dniach 18-21 maja 2022 roku. Planowana na ten rok premierowa konferencja Imaging Innovation została na dany moment odsunięta w czasie, a organizatorzy nie podali jeszcze kiedy miałaby się odbyć. Można się jednak spodziewać tego, że zostanie ona zorganizowana przed kolejną edycją targów.

Włodarze miasta Kolonia, gdzie odbywają się targi oraz specjalny zespół zarządzania kryzysowego postanowili nie organizować żadnych targów oraz imprez masowych na terenie miasta aż do końca czerwca 2020 roku.

Skopiuj link

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
Ciąg dalszy zamieszania wokół wyróżnienia Mikhaila Tereschenko w tegorocznym World Press Photo. Organizacja podtrzymuje nagrodę, ale cofa zaproszenie dla fotografa na galę...
18
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm kolejny raz podnosi ceny filmów analogowych. Tym razem podwyżki wynoszą od 21 do nawet 52%. Póki co zmiany dotyczą rynku japońskiego, ale z dużym prawdopodobieństwem w...
6
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub konfiskata sprzętu
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub...
Formalnie zakaz fotografowania poszczególnych obiektów funkcjonuje w Polsce już od kilku lat, jednak ze względu na brak jednolitego znaku zakazu przepis ten nie mógł być skutecznie...
276
Powiązane artykuły