Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
8 marca 2006 Victor Hasselblad obchodziłby setne urodziny. Kierujący dziś założoną przez niego firmą uznali, że wypadałoby uczcić jego pamięć. Postanowiono połączyć klasykę (model 503CW) z nowoczesnością (przystawka CFV).
Dzięki temu, że 503CWD został oparty na korpusie 503CW, przyszli użytkownicy tego nieco sentymentalnego, trzeba przyznać, aparatu będą mieli dostęp do szerokiej gamy obiektywów. Producent podkreśla znaczenie zastosowania własnej przestrzeni barw Hasselblad RGB i oprogramowania FlexColor - to połączenie ma zapewnić jak najwyższą jakość "prosto z pudełka" bez konieczności eksperymentowania. Co ciekawe, użytkownik może udostępniać kopie programu swoim współpracownikom i partnerom bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat.
Zdjęcia są rejestrowane przez matrycę CCD 16 Mp o wymiarach 36,7x36,7 mm ("mnożnik" ogniskowej 1,5x) i zapisywane na kartach CompactFlash lub w Imagebanku. Aparat pozwala też oczywiście na studyjną pracę ze stałym podłączeniem do komputera. Obrazy są zapisywane w formacie 3F RAW (bezstratna kompresja oszczędza 33% miejsca). 503CWD umożliwia wykonanie 35 klatek w ciągu minuty. System Instant Approval Architecture pozwala fotografowi skupić się na robieniu zdjęć, dzięki sygnałom dźwiękowym i wizualnym ułatwiającym szybką klasyfikację zdjęcia bez konieczności przerywania fotografowania.
Za zasilanie odpowiada akumulator Sony InfoLithium L NP-F , a wykonane zdjęcia możemy oglądać od razu po zrobieniu na wyświetlaczu OLED o przekątnej 2,2". Pozostałe ważne dane techniczne, które udostępniono to zakres czułości (ekwiwalent ISO 50, 100, 200 i 400) i najdłuższy czas otwarcia migawki (32 sekundy). Znamy też wymiary (wraz z obiektywem 80/2.8): 113x110x193 mm, oraz ciężar: 1620 g (bez akumulatora i karty pamięci).
W zestawie: