Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Zasada działnia GPS Photo Findera jest prosta. Użytkownik ma jedno zadanie: musi zsynchronizować zegar w aparacie i w urządzeniu, gdyż to na tej podstawie współrzędne geograficzne mogą być dopasowane do konkretnego zdjęcia. W trakcie fotografowania odbiornik GPS w żaden sposób nie komunikuje się z aparatem, lecz cały czas zapamiętuje "ślad" użytkownika. Przesłanie informacji o współrzędnych następuje po zakończeniu robienia zdjęć, poprzez stację dokującą. Stacja ta ma gniazda najpopularniejszych typów kart pamięci: CF, SD(HC) i Memory Stick PRO/Duo. Dane geopozycyjne trafiają wprost do EXIF-ów plików JPEG i są kompatybilne z wieloma serwisami internetowymi, między innymi Google Maps, Flickr, locr.com czy Panoramio.
ATP GPS Photo Finder mini wykorzystuje popularny i sprawdzony, 20-kanałowy chipset SiRF Star III gwarantujący wysoką czułość odbiornika, nawet w przypadku dużej ilości sygnału odbitego (wśród wysokich budynków). Czas uruchomienia w miejscu, w którym urządzenie zostało wyłączone (gdy w jego pamięci znajdują się informacje o położeniu satelitów) wynosi zaledwie 0,1 sekundy. Maksymalny czas pracy wynosi około 16 godzin.
San odbiornik jest lekki (30 g) i stosuinkowo mały: 35 mm x 24 mm x 60 mm. Stacja dokująca mierzy 83.6 mm x 93 mm x 51 mm i waży 135 g. Na razie nie znamy ceny urządzenia