Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
MMD, producent monitorów Philips prezentuje kolejny model, który ma za zadanie rywalizować z wysokiej klasy monitorami graficznymi konkurencji. Otrzymujemy m.in. jasną matrycę IPS 4K z podświetleniem MiniLED, wierne odwzorowanie kolorów oraz opcję zasilania urządzeń i łączenia monitorów w grupy przez Thunderbolt 4.
Monitory Philips, choć nadal pozostające niszą w segmencie ekranów graficznych, z roku na rok coraz bardziej się w nim rozpychają, oferując atrakcyjne specyfikacje w atrakcyjnej cenie. Do tej pory celowały jednak raczej w segment budżetowych monitorów graficznych. Nowy Philips 27B1U7903 ma chrapkę na znacznie więcej i oferuje praktycznie wszystko, co potrzebne do profesjonalnej pracy z edycją zdjęć, grafiki czy filmów.
Philips 27B1U7903 oferuje nam 27-calowy panel IPS w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 px), z 10-bitową głębią koloru, kontrastem 1300:1, czasem reakcji 4 ms i bardzo dobrym kryciem najważniejszych gamutów (154% sRGB, 99% Adobe RGB, 97,2% DCI-P3 oraz 80,4% Rec2020).
Do tego monitor oferuje podświetlenie w technologii MiniLED, dzięki któremu otrzymujemy aż 2304 stref lokalnego przyciemniania i imponującą maksymalną jasność 1400 nitów w trybie HDR (1000 nitów w trybie SDR). Z kolei zastosowanie technologii Quantum Dot zapewniać ma realistyczną i wyjątkowo poprawną reprodukcję koloru na całej powierzchni panelu - według specyfikacji monitor może pochwalić się imponującym współczynnikiem Delta E < 1.
Na tym dobre wiadomości się nie kończą. Nowy Philips 27B1U7903 oferuje też funkcje Pivot (obrócenie do pionu), technologie FLicker Free i Low Blue Light, opcje MultiView i Picture by Picture, a także oferuje bogaty zestawy portów.
Otrzymujemy więc 4 standardowe złącza USB-A, port Ethernet, 2 złącza HDMI, port Dipslayport 1.4 a także dwa porty Thunderbolt 4 - jedno typu upstream, z zasilaniem do 90 W (wygodnie podłączymy więc do monitora np. Macbooka Pro) oraz jedno złącze downstream do szeregowego łączenia monitorów.
Biorąc pod uwagę możliwości, monitor atrakcyjnie wypada również pod względem ceny (6105 zł), plasując się na poziomie monitorów z serii EIZO ColorEdge CS.
Więcej informacji znajdziecie na stronie philips.pl.