Wydarzenia
Odkrywając światłość - prawdziwa Ameryka Marka Steinmetza na wystawie w Pałacu Schoena
Niska cena, kalibracja sprzętowa i dobre pokrycie kolorów - marka AOC wprowadza nową serię niedrogich monitorów 4K i QHD kierowanych do twórców fotografii, wideo i grafiki.
Szukacie przyzwoitego monitora 4K do pracy z fotografią, który nie zrujnuje waszego budżetu? Na rynku debiutuje nowa seria monitorów AOC Graphic Pro U3, która mniej wymagającym użytkownim chce zaoferować ciekawą specyfikację w bardzo przystępnych cenach. Na nową serię AOC U3 składają się w sumie 3 monitory - 27-calowy ekran o rozdzielczości QHD (2K) oraz 27- i 32-calowe modele 4K. Ceny oscylują tu w granicach 1500-2500 zł.
„Monitory Graphic Pro U3 rozpoczynają nowy rozdział w historii AOC. Są one wynikiem naszego doświadczenia w technologii wyświetlania obrazu oraz dostarczania wysokiej jakości monitorów. Z dużą dokładnością odzwierciedlania kolorów, sprzętową kalibracja Calman Ready, wszechstronnym portem USB-C oraz atrakcyjnym wzornictwem, nowe wyświetlacze Graphic Pro będą świetnym narzędziem dla twórców treści.” - komentuje Artem Khomenko, przewodniczący działu produkcji AOC.
Bardziej zaawansowane modele 4K stworzono w oparciu o matrycę Nano IPS o rozdzielczości 3840 x 2160 px, kontraście 1300:1 i z odświeżaniem na poziomie 60 Hz. Ekrany są w stanie wyświetlić 1,07 mln kolorów, ale nie są to prawdziwie 10-bitowe panele - treści są tu wyświetlane na zasadzie 8-bit + FRC. Ekrany są w stanie osiągnąć maksymalną jasność 350 nitów i oferują 178-stopniowe kąty widzenia oraz certyfikat VESA DisplayHDR 400.
Modele AOC U27U3CV oraz U32U3CV mogą pochwalić się także niezłymi możliwościami w zakresie jakości wyświetlania. Panele pokrywają 100% palet sRGB i AdobeRGB oraz 98% przestrzeni DCI-P3, oferując jednocześnie współczynnik Delta E <2 i pozwalając na wyświetlenie 14-bitowych tablic LUT.
Monitory pozwalają na kalibrację sprzętową (w przypadku korzystania z kolorymetru kompatybilnego z systemem Calman cały proces przeprowadzony będzie automatycznie) i oferuje praktyczny zestaw portów. Otrzymujemy 4 złącza USB-A, 1 standardowe złącze USB-C oraz dwa złącza USB-C Power Delivery - jedno z mocą 96 W, drugie 15 W. Do tego gniazdo ethernet, 1 złącze DisplayPort, 2 porty HDMI 2.0. Nie zabrakło też wbudowanych głośników i zabezpieczenia Kensington.
Ekrany AOC Graphic Pro U3 o rozdzielczości 4K obracają się także do pionu (funkcja pivot), oferują przełącznik KMV i wykorzystują technologie Low Blue Light oraz Flicker Free.
Najtańszy model AOC Q27U3CV oferuje niższą rozdzielczość 2560 x 1440 px, 8-bitową matrycę IPS bez FRC i mniejszy kontrast na poziomie 1000:1. Na szczęście równie dobrze, co modele 4K wypada pod względem pokrycia poszczególnych gamutów (98% przestrzeni DCI-P3) i wartości Delta E (<2).
Monitor Q27U3CV także oferuje opcję kalibracji sprzętowej i prawie taki sam zestaw portów. Jedyną różnicą jest pojedyczne złącze HDMI w standardzie 1.4. Model QHD nie oferuje też trybu KVM. Pozwala natomiast na łańcuchowe połączenie z kolejnym monitorem za pomocą złącz DisplayPort 1.4. Mamy tu także wbudowane głośniki i funkcję pivot.
Monitory AOC z serii Graphic Pro U3 zadebiutują na rynku w lipcu 2024 roku w następujących cenach:
Więcej informacji o nowych monitorach znajdziecie na stronie aoc.com.