Aparaty
Czy DJI zaprezentuje aparat bezlusterkowy? Pierwsze plotki na temat potencjalnej premiery
Chcesz zobaczyć gdzie i w jaki sposób pracował oraz wywoływał zdjęcia Edward Weston? Ten film to prawdziwa podróż w czasie do magicznego świata jednej z ikon światowej fotografii.
Kanał Advancing Your Photography, prowadzony przez Marka Silbera, słynie z ciekawych produkcji zagłębiających się w świat ikonicznych już fotografów. W 2017 roku zaprezentowano tam film o legendarnym Edwardzie Westonie. W niespełna 15 minutowym archiwalnym materiale mogliśmy zobaczyć jego dom i najbliższe otoczenie. I choć na początku wydawało się, że będzie to jedynie jednostkowy dokument, to z czasem stał się on początkiem krótkiej serii. W jednej z produkcji Marc Silber wraz z Kimem Westonem, wnukiem fotografa, zabrali nas do fotograficznej ciemni - miejsca, w którym powstawały jego ikoniczne zdjęcia. Mogliśmy także zobaczyć, jak Weston komponował swoje ujęcia i w jaki sposób podchodził do fotografii. Teraz przyszła pora na kolejną odsłonę dokumentu o legendarnym artyście.
- Ten segment pokazuje, jak Weston przetwarzał swoje zdjęcia w swojej ciemni i omawia niektóre z jego fotograficznych inspiracji. Tak więc dołącz do mniej i ponownie, cofnij się w czasie, aby odkryć świat Edwarda Westona - zaznacza Marc Silber.
Edward Weston to jeden z mistrzów fotografii. Urodził się w 1886 roku Highland Park w stanie Illinois (USA). Przygodę z fotografią rozpoczął już w wieku 16 lat. Zaś w wieku 20 lat opublikował swoje pierwsze zdjęcie. Na początku fascynował go piktorializm - technika, która polega na indywidualnej ingerencji artysty w każdą wykonaną przez niego odbitkę. Przez to każde ze zdjęć jest wyjątkowe i tworzy odrębne dzieło sztuki.
W bogatym dorobku Westona możemy znaleźć liczne portrety i akty. Jednak fotografował także warzywa i owoce. I to właśnie zdjęcie „Papryka nr 30“ jest jednym z jego najbardziej rozpoznawalnych zdjęć. Dzięki wykorzystaniu wyjątkowo małego otworu przysłony i blisko 6-godzinnemu naświetleniu na obrazie uchwycono wyjątkowe przejścia tonalne oraz bogate szczegóły. Umiłowanie do tego typu fotografowania przyczyniło się do założenia w 1932 roku przez Edwarda Westona oraz Willarda van Dyke grupy f/64, do której należeli także Ansel Adams, czy Imogen Cynningham.
Filmy o legendarnym Edwardzie Westonie nie są jedynymi produkcjami Marka Silbera. Po więcej ciekawych materiałów odsyłamy na jego kanał Advancing Your Photography, na którym znaleźć można masę ciekawych i inspirujących treści.