Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Co roku na konkurs napływa około 20.000 zgłoszeń z całego świata - zarówno od profesjonalistów, jak i amatorów. Profesjonaliści mogą startować w ośmiu kategoriach konkursowych, z których każda zawiera od kilku do kilkunastu podkategorii. Osobno oceniani są amatorzy, którzy mogą zgłaszać swoje prace w siedmiu kategoriach. Autor najlepszego amatorskiego zdjęcia zdobywa statuetkę Lucie Award, tytuł "Odkrycia Roku" oraz nagrodę w wysokości 5.000 USD. Zwycięzcy wszystkich 16 kategorii rywalizują o tytuł Międzynarodowego Fotografa Roku, statuetkę Lucie Award oraz nagrodę finansową w wysokości 10.000 USD.
Warunkiem uczestniczenia w konkursie jest ukończenie przez autora 21 roku życia, uiszczenie opłaty i zgłoszenie jej do jednej (lub kilku) z poniższych kategorii. Architektura, Album Fotograficzny, Foto-Reportaż, Fotografia Reklamowa, Sztuka, Natura, Ludzie, Fotografia Wyspecjalizowana, Głębsza Perspektywa;
Kategorie dla amatorów: Architektura, Foto-Reportaż, Fotografia Reklamowa, Sztuka, Natura, Ludzie, Fotografia Wyspecjalizowana, Głębsza Perspektywa.]Za profesjonalnego fotografa uważa się osobę, która z fotografowania czerpie ponad 60% swoich dochodów.
O konkursie Pilsner Urquell International Photography Awards dowiedziałem się równolegle od szefów fotoedycji Przekroju i Newsweeka - powiedział Michał Szlaga, ubiegłoroczny laureat konkursu. Do konkursu zgłosiłem te ze swoich prac, których nigdy nie wysłałbym na polski konkurs fotograficzny. Dokładnie przeanalizowałem regulamin, kategorie oraz obejrzałem zwycięskie prace wcześniejszych edycji i stwierdziłem, że konkurs daje spore możliwości. Zapytany o to czym dla niego stał się konkurs Szlaga odpowiada Dzięki konkursowi mogłem spotkać się z prawdziwym mistrzem. Prawdziwą satysfakcją była dla mnie możliwość uczestniczenia w gali w Nowym Jorku i przyjęcia nagrody z rąk samego Elliotta Erwitta. Ogromnie ucieszyło mnie także to, że jedną z moich prac wybrano do wystawy pokonkursowej "Best of Show".
Druga polska laureatka ubiegłorocznego konkursu, Zosia Zija powiedziała: Nie ma na to jednego sposobu. Fotografia nie musi być dobra technicznie ale musi zawierać emocjonalny przekaz, który zatrzymuje ludzi przy zdjęciu. Dobre zdjęcie może zdarzyć się nawet komuś, kto na co dzień nie robi dobrych zdjęć. Czasem trzeba mieć to szczęście, by zrobić zdjęcie we właściwym momencie. Konkurs nie sprawił, że mój świat nagle się odmienił. Nie liczyłam na to. Okazało się jednak, że usłyszało o mnie kolejne parę osób, miałam możliwość zorganizowania kolejnej wystawy, a także otrzymałam propozycje współpracy od jednej z prestiżowych, międzynarodowych agencji reklamowych - dodała Zija.
Pomimo tego, że w zeszłym roku przyznano liczne nagrody polskim fotografom, żadnemu nie udało się zdobyć tak pożądanej statuetki Lucie Awards. Być może w tym roku statuetkę zdobędzie Polak. Trzymamy kciuki!
W tym roku zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem polskojęzycznej strony www.foto.pilsner.pl lub bezpośrednio na stronie konkursu www.photoawards.com.
Termin zgłaszania prac do kategorii "Deeper Perspective" upłynął 30 czerwca, ale do pozostałych kategorii trwa do 15 lipca 2008.