Znamy już zwycięzców konkursu "Autyzm wprowadza zmysły w błąd"

12 maja w warszawskiej galerii "Pociąg do Sztuki" na stacji Metro Świętokrzyska miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników konkursu filmowo-fotograficznego "Autyzm wprowadza zmysły w błąd". Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w kategoriach: film i fotografia zostało połączone z wernisażem wystawy zwycięskich i wyróżnionych fotografii oraz pokazem nagrodzonych filmów.

Autor: Marcin Grabowiecki

18 Maj 2011
Artykuł na: 4-5 minut
"Nie widzę, czy czuję" Karolina Czarska

Jury konkursowe, w którego skład weszli przedstawiciele Agencji reklamowej PZL, patronów medialnych: Fotopolis.pl i Stopklatka.pl, reżyser filmowy Roman Przylipiak oraz przedstawiciele Fundacji SYNAPSIS, po burzliwych obradach wyłoniło następujących laureatów:

W kategorii FILM dwie równorzędne nagrody główne zostały przyznane filmowi: "Znak" autorstwa Tomasza Wlazińskiego, Piotra Barańskiego, Juliana Kernbacha, Krzysztofa Kotlarskiego, Marty Wardyńskiej, Kamila Sajewicza, Michała Kawiaka, Krzysztofa Wlazińskiego i Michała Adamiaka oraz filmowi "Marginesy" autorstwa Piotra Lisa.

W kategorii FOTOGRAFIA jury przyznało dwie równorzędne nagrody główne: dla cyklu fotografii "Nie widzę, czy czuję" autorstwa Karoliny Czarskiej oraz dla fotografii "Autystycznym dzieciom tak trudno się bawić" autorstwa Magdaleny Anny Gorzak.

"Nie widzę, czy czuję" Karolina Czarska

Ponadto w kategorii FOTOGRAFIA przyznano następujące wyróżnienia: dla pracy "Wspinaczka" autorstwa Barbary Medajskiej, dla pracy "1A, 1B, 1C" autorstwa Izabeli Urbaniak oraz wyróżnienie specjalne dla Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem "MADA" za zaangażowanie i wykraczające poza standardy wsparcie działań na rzecz osób z autyzmem.

Od 14 maja do 13 czerwca 2011 r. wystawę wybranych fotografii nadesłanych na konkurs będzie można oglądać w galerii "Pociąg do Sztuki" mieszczącej się na stacji Metra Kabaty, a nagrodzone filmy zostaną wyświetlone w maju w kinie Muranów. Nagrodzone prace zostaną także opublikowane na www.facebook.com/fundacja.synapsis. oraz na stronie Fundacji SYNAPSIS.

"Nie widzę, czy czuję" Karolina Czarska

Konkurs filmowo-fotograficzny "Autyzm wprowadza zmysły w błąd" to jeden z elementów tegorocznej kampanii społecznej, organizowanej przez Fundację SYNAPSIS i współfinansowanej przez Komisję Europejską oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które objęło nad nim honorowy patronat. Jej celem jest przybliżenie ludziom problemów osób autystycznych z odbiorem wrażeń i bodźców otaczającego świata. Nadwrażliwość na dźwięki, ostre światło, zapachy, ale także na dotyk oraz trudności z porozumiewaniem się, czy nawiązywaniem relacji z innymi osobami, to tylko mały fragment trudnej codzienności ludzi dotkniętych autyzmem.

"Autystycznym dzieciom tak trudno się bawić" Magdalena Anna Gorzak
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
 Wybrano najlepsze zdjęcia sportowe 2024 roku. Główną nagrodę World Sports Photography Awards zdobyło zdjęcie surfera
Wybrano najlepsze zdjęcia sportowe 2024 roku. Główną nagrodę World Sports Photography Awards...
Fotografia Jérôme'a Brouilleta, przedstawiająca brazylijskiego surfera Gabe’a Medinę, zdobyła główną nagrodę World Sports Photography Awards 2024. W konkursie wzięli udział najlepsi fotografowie...
13
Portrait of Britain Vol. 7 - uczmy się portretowania od Brytyjczyków
Portrait of Britain Vol. 7 - uczmy się portretowania od Brytyjczyków
Za nami kolejna edycja jednego z naszych ulubionych konkursów fotograficznych. Portrait of Britain od 7 lat nagradza zdjęcia dokumentujące społeczność Wielkiej Brytanii. Tegoroczna...
9
„Dzieci z Pahiatua” - Polacy w Nowej Zelandii na zdjęciach z prywatnych archiwów
„Dzieci z Pahiatua” - Polacy w Nowej Zelandii na zdjęciach z prywatnych archiwów
Grób dziadka jest w Polsce, tatę zabito w Katyniu, mama zmarła w Iranie, siostra w Stanach, a mnie pochowają w Nowej Zelandii” – te słowa Andrzeja Rybińskiego widniały na szybie jednego ze...
20
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj