Spotkanie z Georgią Krawiec w Muzeum Narodowym w Warszawie

Autor: Marcin Grabowiecki

13 Październik 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy do Muzeum Narodowego w Warszawie na kolejne spotkanie z cyklu "Czwartek z fotografią". O tworzeniu fotografii tradycyjnymi metodami w dobie aparatów cyfrowych porozmawiać będzie można z Georgią Krawiec 15 października, o godz. 17.30.
Georgia Krawiec, z projektu EXodus Homeopatia

Zapraszamy na spotkanie z Georgoą Krawiec zatytułowane "Spowolnienie. Współczesne historie o starych mediach". Odbędzie się ono 15 października o godz. 17.30 w sali kinowowej Muzeum Narodowego w Warszawie.

Georgia Krawiec (ur. w 1972) jest m.in. absolwentką Fotografii na Uniwersytecie Siegen/ Niemcy, gdzie studiowała w klasie Prof. Jürgena Königsa. Od roku 2000 pracuje jako niezależny artysta fotograf. Swe prace wystawia regularnie od 1993 r. Zajmuje się fotografią otworkową, technikami szlachetnymi i fotomontażem. Od 2002 r. naucza Fotografii Eksperymentalnej i Technik Szlachetnych w Studium Fotografii ZPAF oraz Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Jej prace fotograficzne znajdują się w zbiorach prywatnych i publicznych w kraju, w Niemczech oraz USA. Członek ZPAF oraz członek honorowy Stowarzyszenia DOM FOTOGRAFII.

Fotografie Georgii Krawiec pozwalają odbiorcy na chwilę refleksji, na zatrzymanie się w dzisiejszych czasach ciągłego pośpiechu. W dobie epoki cyfrowej artystka sięga do tradycyjnych metod tworzenia obrazów fotograficznych - posługuje się pierwotnymi technikami fotografii, takimi jak kamera otworkowa i wykonuje odbitki na samodzielnie preparowanych papierach, które traktuje roztworami chemicznymi, sporządzanymi na podstawie własnych receptur.

W kolejne czwartkowe popołudnia serdecznie zapraszamy na spotkania z uznanymi fotografikami, którzy opowiedzą o swojej twórczości i przybliżą tajniki warsztatu pracy. Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom fotografie prezentowane na naszej wystawie nabiorą dla Państwa nowego wymiaru i znaczenia.

godz. 17.30 (sala kinowa, wstęp wolny)

22.10, Mariusz Wideryński Portret fotograficzny

29.10, Paweł Szpygiel O fotografii panoramicznej

5.11, Anna Beata Bohdziewicz Bez warsztatu

12.11, Stanisław Woś Z ciemności i ze światła

Georgia KrawiecSpowolnienie. Współczesne historie o starych mediach

Termin: 15.10, godz. 17.30

Muzeum Narodowe w Warszawie
Al. Jerozolimskie 3
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
22
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
18
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)