Rekrutacja do Studium Fotografii ZPAF 2008/2009

Autor: Marta Sinior

13 Sierpień 2008
Artykuł na: 4-5 minut
Okręg Warszawski ZPAF zaprasza osoby chcące zdobyć wiedzę teoretyczną i rozwinąć swoje umiejętności fotograficzne do Studium Fotografii. Program nauczania składa się z dwóch rocznych cykli: podstawowego i warsztatowego. O szczegółach można dowiedzieć się podczas najbliższego spotkania informacyjnego, 20 sierpnia 2008 roku w Starej Galerii ZPAF.

Studium Fotografii ZPAF jest edukacyjną formą działalności statutowej Okręgu Warszawskiego ZPAF. Szkoła zapewnia dostęp do dobrze wyposażonej ciemni, komputerów i bogatych zbiorów Biblioteki.

Wykładowcami Studium są znani i doświadczeni fotografowie, z dużym dorobkiem artystycznym i edukacyjnym. Zajęcia prowadzą między innymi: Stanisław Fitak, Georgia Krawiec, Adam Hajder, Magda Hueckel, prof. Zbigniew Łagocki, Jowita Mofmul, Wiktor Nowotka, Tomek Sikora, Basia Sokołowska, Andrzej Świetlik, Zbigniew Tomaszczuk, Tomasz Tomaszewski, Mec. Łukasz Węgrzyn, Mariusz Wideryński, Mieczysław Wieliczko, Andrzej Zygmuntowicz oraz Paweł Żak.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych (18-21) plus plenery miejskie i wyjazdowe. Całoroczną edukację podsumowuje Doroczna Wystawa Studium Fotografii ZPAF w "Starej Galerii" przy Placu Zamkowym.

Poniżej przedstawiamy programy roku podstawowego i warsztatowego:

Rok podstawowy - intensywny program dla początkujących.

Wiedza fotograficzna nie jest wymagana. Nauka obejmuje podstawy fotografii tradycyjnej i cyfrowej. Zajęcia obejmują między innymi:

  • wprowadzenie do szeroko rozumianej dyscypliny fotografii
  • historię sztuki i fotografii
  • cykl zajęć z klasycznych tematów fotograficznych
  • znajomość i obsługę sprzętu fotograficznego
  • materiałoznawstwo
  • praktyczne wykorzystanie oświetlenia naturalnego i sztucznego
  • podstawy kompozycji obrazu
  • obróbkę materiałów i technikę wykonywania powiększeń czarno-białych
  • wprowadzenie i ćwiczenia w zakresie pejzażu, fotoreportażu, portretu, architektury i wnętrz, użytkowych form graficznych
  • fotografii cyfrowej.

Rok warsztatowe - intensywny program dla absolwentów roku podstawowego, osób zaawansowanych w dziedzinie fotografii i absolwentów innych szkół fotograficznych. Naukę poprzedza ocena prac kandydata. Program zapewnia pogłębienie i rozwinięcie podstawowej wiedzy fotograficznej, doskonalenie nabytych umiejętności, oraz pomoc w realizowaniu indywidualnej drogi twórczej słuchacza.

Wyróżniający się słuchacze mogą wstąpić do Klubu Absolwentów i rozpocząć staż kandydacki przygotowujący indywidualnie do ubiegania się o członkostwo w ZPAF.

W celu zgłoszenia należy dostarczyć do sekretariatu Studium:

  • czytelnie wypełniony kwestionariusz (formularz do odebrania w sekretariacie lub ściągnięcia ze strony internetowej ZPAF) - można przesłać mailem lub przefaksować
  • kserokopię dowodu osobistego
  • aktualne zdjęcie legitymacyjne
  • dowód wpłaty wpisowego wysokości 100 zł.

Czesne za semestr wynosi 2250zł, w tym wpisowe 100zł.

Terminy spotkań informacyjnych: 20 sierpnia, 3 i 17 września, godzina 18.00.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonów: 635-86-97, 831-03-86.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
O kuchnię zawodowej pracy i praktyczne porady zapytaliśmy doświadczonego fotografa Piotra Wernera. Publikujemy obszerne fragmenty jego bestsellerowego e-booka dla...
26
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Chcesz wiedzieć jak wydłużyć żywotność akumulatora i sprawić, by w każdej sytuacji zapewniał wydajną i wygodną pracę ze sprzętem? Z tego poradnika dowiesz się, jak zapewnić optymalne...
10
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Nie ważne czy są one głównym tematem, czy mniejszym elementem wizualnym w szerszej scenie. Zobacz, jak zamknąć w kadrze wartko płynące potoki, by ożywić zdjęcia górskich krajobrazów.
22
Powiązane artykuły