Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Wojciech Bruszewski z wykształcenia jest filmowcem i fotografikiem. Ukończył studia na wydziałach operatorskim i reżyserii filmu łódzkiej Szkoły Filmowej. Wykładał w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a obecnie w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Jest profesorem sztuk plastycznych. Jako artysta jest związany ze sztuką awangardową. W roku 1980 Bruszewski został stypendystą DAAD w Berlinie Zachodnim, tym samym dołączając do listy elity artystycznej świata (pierwszym polskim stypendystą DAAD (Stypendium Forda) był Witold Gombrowicz).
(...) "Fotograf" to w istocie prześmiewcza fotografia czasu jednego pokolenia. Rozpoczyna się w połowie XX wieku, a kończy w momencie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Wojciech Bruszewski w literaturze posługuje się filmowymi środkami wyrazu. Czas traktuje jak taśmę filmową. Swobodnie tnie go na krótkie sekwencje i równolegle prowadzi kilka wątków. Wiedza branżowa pozwala mu na zapoznaje czytelnika z wynalazkami technicznymi, które doprowadziły do zbudowania cywilizacji mediów elektronicznych. Opisując niezwykłą rolę jaką grają dziś dziennikarze radiowi i telewizyjni, mimochodem wyjaśnia mechanizmy techniczne i tajemnice przekazu telewizyjnego. Czytelnik dowiaduje się na przykład o istnieniu i sposobie działania Maszyny Czasu. (...) - Maria Kornatowska
Spotkanie poprowadzą: Kazimierz Piotrowski i Stach Szabłowski.
Termin spotkania: 10 kwietnia 2008 godzina 18
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Sala Kino/Audytorium
Ul. Jazdów 2, Warszawa