Warsztaty fotograficzne w Muzeum Powstania Warszawskiego

Autor: Marta Sinior

1 Kwiecień 2008
Artykuł na: 2-3 minuty
W najbliższą sobotę, 5 kwietnia 2008 roku rusza cykl warsztatów fotograficznych "Warszawa - twarze miasta", którego celem jest odnalezienie zapomnianej tożsamości Warszawy i jej mieszkańców. Pierwsze warsztaty przeznaczone są dla uczniów gimnazjów i liceów. Zgłoszenia udziału przyjmowane są tylko do 4 kwietnia.

Pierwsze spotkanie poprowadzi dr Zbigniew Tomaszczuk, który opowie o fotografii historycznej w oparciu o zbiory Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zbigniew Tomaszczuk ukończył Wyższe Studium Fotografii w Warszawie i Wydział Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu, gdzie uzyskał również doktorat w zakresie fotografii. W latach 1985-1996 był głównym specjalistą ds. fotografii w Centrum Animacji Kultury w Warszawie. Stypendysta Ministerstwa Kultury w latach: 1990-1992 i 2002. Jest członkiem ZPAF. Autor książek: Łowcy obrazów. Szkice z historii fotografii (1998), Świadomość kadru. Szkice z estetyki fotografii (2002), Odwzajemnione spojrzenie. O fotografii otworkowej. Jest wykładowcą fotografii w Akademii Fotografii w Warszawie i Warszawskiej Szkole Reklamy. W latach 2000-2003 był redaktorem naczelnym Kwartalnika Fotografia. Od 2006 roku redaktor naczelny naukowo-artystycznego pisma o fotografii Camera@obscura.

Warsztaty w Muzeum Powstania Warszawskiego podzielone będą na część teoretyczną: wykład i dyskusję oraz praktyczną: pracę indywidualną i grupowaąnad zbiorami fotografii powstańczej. Po zakończonych warsztatach uczestnicy otrzymają specjalne certyfikaty.

UWAGA: Udział w warsztatach możliwy jest tylko wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i przesłania go na adres: fotowarszawiak@1944.pl do 4 kwietnia do godziny 12.00.

PROGRAM WARSZTATÓW "TWARZE POWSTANIA"

5 kwietnia 2008

  • 10.00 - 12.30 - część wykładowa (historia i podstawy fotografii, specyfika fotografii powstańczej, charakterystyka fototeki Muzeum Powstania Warszawskiego)
  • 12.45 - 13.30 - zwiedzanie Muzeum wraz z przewodnikiem pod kątem umieszczonych na ekspozycji fotografii
  • 13.30 - 14.30 - przerwa obiadowa
  • 14.30 - 16.30 - część praktyczna - praca w grupach, wybór zdjęć
  • 16.45 - 18.00 - omówienie pracy (komentarze fotografii wybranych grupowo i indywidualnie)

Koszt warsztatów wynosi 20 zł. (cena obejmuje udział w warsztatach, wstęp do Muzeum, obiad)

Kolejne spotkania dla grupy powyżej 17-ego roku życia rozpoczną się już 19 kwietnia (prowadzenie Marian Schmidt i Tadeusz Rolke).

Partnerem warsztatów jest Warszawska Szkoła Fotografii.

Więcej szczegółów ukarze się już wkrótce na stronie www.1944.pl

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
22
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
18
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
17
Powiązane artykuły