Warsztaty z fotografii inscenizowanej Pawła Żaka

Autor: Marta Sinior

1 Czerwiec 2007
Artykuł na: 2-3 minuty
Warszawska galeria Luksfera zaprasza na 3-dniowe warsztaty prowadzone przez Pawła Żaka poświęcone fotografii inscenizowanej. Pierwsza część zajęć odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2007 roku.

Paweł Żak urodził się w 1965 roku. Studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w roku 2002). Od 1995 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Wystawia i publikuje swoje prace w kraju i za granicą. Do ważniejszych cykli zalicza się: Opowieści (od roku 1996), Bez tytułu (od roku 2000), Bliski znajomy (2002-2004). Obecnie jest wykładowcą fotografii w Wyższym Studium Fotografii ZPAF oraz Akademii Fotografii w Krakowie.

Prace Pawła Żaka znajdują się w kolekcji Francuskiej Biblioteki Narodowej w Paryżu i kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Norwegii, Niemczech, Danii, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii i USA.

PLAN WARSZTATÓW

Celem warsztatów jest przybliżenie uczestnikom możliwości samodzielnego kreowania obrazu fotograficznego- wypowiedzi autorskiej, którego źródłem nie jest cytat z rzeczywistości zastanej, ale rzeczywistość wykreowana na potrzeby fotografii i świadomie zinterpretowana za pomocą środków fotograficznych. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować sfotografować nie "to co jest", ale to, co widzą w wyobraźni, poznać środki wiodące do tego celu.

spotkanie 1, 16-17 czerwca 2007

  • 10.00-13.00 - wykład: prezentacja zagadnienia na przykładach z historii fotografii
  • 13.30-17.00 ? pokaz: kształtowanie obrazu za pomocą środków fotograficznych: kompozycja, kadr, oświetlenie, kolor, ruch, ostrość - nieostrość, relacja między elementami obrazu. Propozycje tematów do realizacji w drugim dniu

spotkanie 2

  • 10.00-17.00 - wspólna praca-realizacja projektów uczestników pod opieką prowadzącego. Propozycje tematów do pracy własnej.

spotkanie 3

  • 10.00-14.00 - podsumowanie warsztatów i analiza prac wykonanych samodzielnie.

Druga część zajęć odbędzie się po wakacjach, jesienią. Termin zostanie ustalony z prowadzącym przez uczestników warsztatu.

Uczestnicy są proszeni o przyniesienie własnych aparatów (analogowych lub cyfrowych), filmów i statywów.

Koszt warsztatów: 350 zł od osoby (za trzy spotkania).

Uwaga! - maksymalna liczba uczestników wynosi 15 osób.

Zapisy i informacje

GALERIA LUKSFERA

ul. Ząbkowska 27/31

03-736 Warszawa

tel./faks (0-22) 619-91-63

tel. kom. 692-306-300

e-mail: p.kilman@luksfera.pl

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
22
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
18
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
17
Powiązane artykuły