"Swobodne rozmowy o fotografii" z prof. Zbigniewem Łagockim

Autor: Marta Sinior

21 Maj 2007
Artykuł na: 2-3 minuty
Gliwicki Dom Fotografii zaprasza już dziś, 21 maja 2007 roku na kolejne spotkanie z cyklu "Rozmowy o fotografii". Gościem będzie znany polski artysta i pedagog, Zbigniew Łagocki. Początek spotkania nastąpi o godzinie 18 w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej.

Zbigniew Łagocki urodził się w 1927 roku we Lwowie. Od 1945 mieszka w Krakowie. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. Później pracował jako projektant w Polsce i w Szwajcarii. Od 1957 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, a od 1973 roku honorowy członek tej organizacji. Wielokrotny laureat nagród Ministra Kultury i Sztuki, medali na wystawach w Polsce i na świecie (m.in. Biennale Sztuki w Sao Paulo w Brazylii w 1967 roku). W 1969 roku otrzymał prestiżowy tytuł Excellence FIAP, a trzy lata później Honoraire Excellence FIAP. W 1975 roku został nagrodzony medalem Niepce'a za zasługi dla rozwoju fotografii. Poza tym, w 1974 roku był odznaczony Krzyżem Zasługi, a w 1993 Krzyżem Kawalerskim O.O.P.

Swoje prace Łagocki prezentował na licznych wystawach, indywidualnych i zbiorowych, w kraju jak i za granicą (m.in. Oslo, Praga, Bukareszt, Genewa, itd.). Wraz ze Zbigniewem Dłubakiem zorganizował dwie ważne dla rozwoju polskiej fotografii wystawy: Fotografii Subiektywnej w 1968 roku w Krakowie oraz w 1971 roku w Warszawie Fotografowie Poszukujący.

Wykładał w krakowskiej ASP od 1980 roku, a od 1990 objął kierownictwo w Katedrze Fotografii Wydziału Grafiki. Jest przewodniczącym Rady w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Wielokrotnie był delegatem polskim na wystawach, konferencjach fotograficznych oraz występował w jury międzynarodowych konkursów.

Spotkanie ze Zbigniewem Łagockim odbędzie się w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ulicy Banacha 3. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Organizatorzy spotkania: Gliwicki Dom Fotografii oraz Klub Pracowników Politechniki Śląskiej.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
22
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
18
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
17
Powiązane artykuły